Apes novadā izveidota muzejpedagoģiskā nodarbība "Dižgaru ceļš"

08.09.2020.

Lielisks palīgs literatūras un vēstures skolotājiem būs Apes novadā izveidotā muzejpedagoģiskā nodarbība "Dižgaru ceļš", kas ērti izveidotā maršrutā piedāvā iepazīt dzejnieku Ojāra Vācieša un Kornēlijas Apškrūmas, komponista Jāzepa Vītola un rakstnieces, dramaturģes Elīnas Zālītes daiļradi un nu pievienota kultūrizglītības programmas "Latvijas skolas soma" piedāvājumam. Nodarbību veido četras norises dažādos pieturas punktos Apes novadā.

Karte un plašāka informācija (pdf)

Virešu novadpētniecības centrā "Mājvieta" aplūkojama dzejniecei Kornēlijai Apškrūmai veltītā ekspozīcija. Tajā skolēni radošās darbnīcās varēs iepazīt autores dzeju, grāmatu ilustrācijas, izprast, kā top dzejolis un vesels krājums. Tāpat būs iespēja pamēģināt dzeju rakstīt pašiem.

Trapenes novadpētniecības centrā dzejniekam Ojāram Vācietim veidoto ekspozīciju varēs izzināt caur dzejoļa "Astoņi kustoņi" tēliem un dažādām aizraujošām aktivitātēm.

Pieturā Jāzepa Vītola Memoriālais muzejs "Anniņas", Gaujienā gaidāms teatralizēts uzvedums "Tikšanās ar komponistu Jāzepu Vītolu" - stāsts par komponistu, viņa bērnību, skolas gadiem, studijām un radošo darbību.

Rakstnieces un dramaturģes Elīnas Zālītes memoriālajā mājā, Apē apmeklētājiem tiks piedāvāta izglītojoša prezentācija, kā arī unikāla izlaušanās istaba dažāda vecuma skolēniem.

Katras norises ilgums ir 40 – 60 minūtes, arī interesentiem no tālākiem novadiem visas norises kopā iekļaujas vienas dienas braucienā.

Nodarbību "Dižgaru ceļš" veido Apes novada pašvaldības iestāde "Apes kultūras un tūrisma centrs".

Plašāka informācija un pieteikšanās: Iveta Kovtuņenko, 29131404, Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! .

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu