Muzikāla izrāde-rokopera "Mauglis" programmā "Latvijas skolas soma" skatāma digitāli

22.10.2021.

Rokopera "Mauglis" ir viens no zināmākajiem dzejnieka Ulža Bērziņa un komponista Mārtiņa Brauna kopdarbiem, kas savu pirmiestudējumu piedzīvoja 1982. gadā Jaunatnes teātrī. 2021. gadā tapis jauns iestudējums režisora Jāņa Mūrnieka, horeogrāfes Sanitas Misikas (Latvija), Alekseja Anisenas (Baltkrievija) un producenta Jura Millera vadībā. Izrāde programmā "Latvijas skolas soma" no 15. novembra būs skatāma digitāli.

Foto: Lauris Vīksne Rokopera "Mauglis" pirmo reizi tika iestudēta 1982. gadā un turpat 10 gadu laikā to noskatījās 180 000 skatītāju. Kopš tā laika vairākkārt veidoti koncertuzvedumi un deju iestudējumi, taču šoreiz rokopera "Mauglis" ir iestudēta kā pilnvērtīga izrāde, veidojot libretu pēc Radjarda Kiplinga un Leldes Stumbres darbu motīviem. "Jauna ēra", "Brīnišķīgais medījums", "Aku Ah" ir tikai daži no skaņdarbiem, kas izskanēs šajā izrādē. Tā veltīta komponista Mārtiņa Brauna 70 gadu jubilejai.

Rokopera "Mauglis" ir pēdējo gadu vērienīgākais un krāšņākais muzikālais iestudējums bērniem un jauniešiem.

Tajā piedalās aktieri un dziedātāji Igors Siliņš, Kārlis Tols, Aija Dzērve, Juris Vizbulis, Edgars Lipors, Elīna Bojarkina, Rihards Zelezņevs ("Spēlmaņu nakts" godalgas "Gada labākais jaunais aktieris" laureāts), Jānis Kirmuška, Māris Skrodis, Rūdolfs Trēziņš, Juris Millers, Anatolijs Kreipāns, Jēkabs Reinis (godalgas "Lielais Kristaps" laureāts) un Jānis Skanis, kā arī tautas deju kolektīva "Dzintariņš" dalībnieki.

Foto: Lauris Vīksne

Izrādē piedalās arī mūziķi Mārtiņš Brauns, Aivars Gudrais un Ernests Mediņš. Iestudējumu veidoja režisors Jānis Mūrnieks, horeogrāfe Sanita Misika, vokālā pedagoģe Ieva Sutugova, aranžētājs Kristaps Krievkalns, scenogrāfe un kostīmu māksliniece Linda Oše, gaismu režisors Artūrs Feldmanis, skaņu režisors Māris Mēness, pirotehnikas specefektu mākslinieks Kalvis Kalniņš un producents Juris Millers.

Izrādi piedāvā nodibinājums "Latvijas Jaunatnes teātris" un SIA "Producents.lv".

Kontaktinformācija

Informācija par biļetēm: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
Informācija par izrādi: Juris Millers, 26100555, Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu