Noslēdzies VKKF mērķprogrammas „Latvijas skolas somas” satura radīšanas konkurss

01.10.2019.

Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) mērķprogrammas „”Latvijas skolas somas” satura radīšana” īstenošana nodrošinās iespējas uzlabot un dažādot „Latvijas skolas somas” piedāvājumu. Konkursa rezultātā tiek sagaidītas jaunas izglītojošās programmas. VKKF mērķprogrammas 19 projektu īstenošanai 2019. gadā piešķīris 82 272 EUR. Konkursam tika iesniegti 39 pieteikumi, kuru īstenošanai pieprasīts EUR 203 970,80 EUR. Finansēto projektu saraksts pieejams mājaslapā.

Mērķprogrammas ekspertu komisijas priekšsēdētāja Aija Tūna par konkursu: „Iepriecina tas, ka šajā konkursā iesniegtie pieteikumi atspoguļoja centienus mūsdienīgā veidā runāt par klasiku un aktuāliem jautājumiem, lai skolēni iepazītu gan Raiņa, R.Blaumaņa un Šekspīra daiļradi, gan latviešu folkloru un laikmetīgo mākslu, gan dažādus mūzikas instrumentus un, piemēram, opermākslu vai mūziku no mūzikliem. Pienesumu bērnu un jauniešu auditorijai gatavos arī VSIA „Rīgas cirks”, lai ļautu iepazīt gan unikālo cirka ēku, gan iluzionista darbu. Balstoties uz līdzšinējo pieredzi un skolēnu lielo ieinteresētību, piedāvājumu klāstu papildinās fonds „Mākslai vajag telpu”, kas jauniešus visā Latvijā iepazīstina ar 20. gadsimta otrās puses un laikmetīgo mākslu, savukārt jaunums būs karikatūras kā mākslas žanra iepazīšana, balstoties uz unikālajiem E.Ozoliņa darbiem. Vienlaikus daļā pieteikumu joprojām bija vērojama tendence pārāk koncentrēties uz izglītību un mācību metodiku tiešā veidā, aizmirstot, ka programma „Latvijas skolas soma” domāta tam, lai skolēni klātienē sastaptos ar kultūras un mākslas notikumu. Ko ar gūto pieredzi darīt „pirms” un „pēc” norisēs, zinās profesionālis pedagogs. Bija arī pieteikumi, kuros piedāvātās norises ir pārblīvētas ar dažādām darbībām, t.sk., tehnoloģiju izmantošanu, ka nerada pārliecību, vai skolēni spēs izsekot notiekošajam un uztvert vēstījumu.”

Programmas „Latvijas skolas soma” mērķis ir radīt iespēju izzināt un klātienē iepazīt Latvijas vērtības, stiprināt jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu, attīstīt kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, tā paaugstinot izglītības kvalitāti un mazinot sociālo nevienlīdzību.

Plašāk par programmu "Latvijas skolas soma": www.lv100.lv/skolassoma

Informācijai:
Jana Vērdiņa,
VKKF sabiedrisko attiecību speciāliste
29144379

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu