Tīmekļa izrāde "Irānas konference" programmā "Latvijas skolas soma"

14.05.2021.

Biedrība “Jaunrades fonds", teātra apvienība "ESARTE kultūrizglītības programmā "Latvijas skolas soma" 9.-12. klašu skolēniem piedāvā tīmekļa izrādi "Irānas konference".

Iestudējuma pamatā ir Ivana Viripajeva luga "Irānas konference". Ivans Viripajevs ir viens no izcilākajiem Krievijas mūsdienu dramaturgiem, kura darbi Latvijā iestudēti vairākkārt. Šī 2017. gadā sarakstītā luga vēsta par kādu it kā šķietami zinātnisku konferenci Dānijā, kurā piedalās Rietumu kultūras gaišākie prāti, inteliģence un citi ievērojami cilvēki, lai spriestu par kādas citas – Irānas – valsts un tās nācijas problēmām, cilvēktiesībām un reliģiju.

Vai ir iespējams pamatot tādu viedokli, lai tas būtu neapšaubāms? Cik daudz patiesību ir uz šīs pasaules, un kāda ir mūsējā? Izrādē caur Austrumu pasaules problēmu iztirzāšanu skaidrāk ieraugām sevi – liberālās sabiedrības pārstāvjus.

Izrādē piedalās atzīti skatuves mākslinieki: Lolita Cauka, Jekaterina Frolova, Inese Kučinska, Juris Bartkevičs, Mārtiņš Meiers, Arturs Krūzkops, Artūrs Skrastiņš, Andis Strods, kā arī jaunie aktieri – Matīss Budovskis, Una Eglīte un Agris Krapivņickis. Režisors – Elmārs Seņkovs.

Izrāde 2020. gadā ieguvusi "Spēlmaņu nakts" balvu nominācijā "Gada notikums digitālajā vidē".

Atsauksmes

Jaunā teātra dzimšana (Maija Svarinska, KrodersLV, 12.05.2020.)

Izrādes "Irānas konference" apskats: Patiesību daudzbalsība (Kitija Balcare, LSM.LV, 16.05.2020.)

Kontaktinformācija

Elīna Auzāne, e-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! , tel. nr.: 26118366

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu