Izrāde "Cilvēkam vajag suni"

Izrāde "Cilvēkam vajag suni" — Latvija 100

Vieta Valmieras teātris (Lāčplēša iela 4, Valmiera)

Izrāde "Cilvēkam vajag suni" — Latvija 100

Datums:06.02.2020 — 19.06.2020

Sakarā ar ārkārtējo situāciju valstī, pasākuma norises laikā vai formātā iespējamas izmaiņas, tāpēc pirms pasākuma norises aicinām pārliecināties par aktuālo informāciju pie pasākuma rīkotāja.

 

No 6. februāra Valmieras teātra Lielajā zālē skatāms iestudējums visai ģimenei "Cilvēkam vajag suni" pēc Regīnas Ezeras stāstu motīviem. Izrādes režisors Jānis Znotiņš.

Kad visi četri kucēni ir atvadījušies no savas mammas, Suņu vīrs viņus ved uz pilsētu, lai pārdotu. Pilsēta ir dzīva un mainīga, tā veidojas un pārveidojas, cilvēki un suņi sadzīvo tajā visi kopā. Un tālāk jau no katra saimnieka atkarīgs, vai viņš ir gatavs pieņemt sava suņa bezierunu mīlestību.

Latviešu rakstniece Regīna Ezera (1930-2002) savā 1975. gadā sarakstītajā stāstu grāmatā "Cilvēkam vajag suni" ir teikusi: "Arī suņa sirdij ir savs sāpju mērs, to kā glāzi var pieliet tikai līdz malām, jo pārējais jau līst pāri malām un garām."

Ar šo stāstu starpniecību, kas ir arī autores mīlestības piemineklis suņiem, režisors Jānis Znotiņš un dramaturģe Ance Muižniece ielūkosies pusaudžu sirdīs, viņu pieaugšanas sāpēs un priekos.

Izrādes radošajā ansamblī dramatizējuma autore Ance Muižniece, scenogrāfe Pamela Butāne, kostīmu māksliniece Inga Apine, komponists Jēkabs Nīmanis, gaismu mākslinieks Jānis Sniķers.

Lomās: Aigars Apinis, Kārlis Freimanis, Rihards Jakovels, Ingus Kniploks, Juris Laviņš, Mārtiņš Liepa, Mārtiņš Meiers, Māra Mennika, Ilze Pukinska, Ieva Puķe, Rihards Rudāks.

Izrāde iekļauta programmas "Latvijas skola soma" piedāvājumā. 

Biļetes pieejamas Valmieras teātra un "Biļešu paradīze" kasēs, kā arī www.vdt.lv..

Rada un dara: Valmieras teātris

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu