Lielnotikumi

Latgales Simtgades kongress

Vēsturiskais Latgales kongress bija ārkārtīgi nozīmīgs solis - 1917.gadā Latgale pieņēma lēmumu apvienoties ar Kurzemi un Vidzemi ceļā uz neatkarīgu Latvijas valsti. Šī gada maijā, atklājot Latvijas valsts simtgadi, viens no centrālajiem svinību atklāšanas notikumiem būs Latgales Simtgades kongress un ar to saistīta plaša norišu programma. Galvenie svinību notikumi gaidāmi no 22.aprīļa līdz 7.maijam Rēzeknē un 6.maijā Daugavpilī. Ar daudzveidīgu pasākumu programmu tiks akcentēta Latgales nozīmība Latvijas valsts izveidošanā un izceltas Latgales vērtības.

Latgales simtgades kongress

 

Baltā galdauta svētki

1990.gada 4.maijā ar Latvijas PSR Augstākās Padomes Deklarāciju Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu tika atjaunota Latvijas Republikas suverenitāte. Baltā galdauta svētkos 4.maijā  ikviens ir aicināts pulcēties pie viena galda ģimenes, draugu, kaimiņu vai kopienas lokā, svinot savas valsts esību un godinot tos, kuri palīdzējuši to radīt un nosargāt.

Baltā galdauta svētki

 

Akcija "Apskauj Latviju"

Stiprām un krāšņām rokām Latviju skaus simboliska ozolu sardze, kuru 2017.gada 4.maijā visi kopā stādīsim 43 Latvijas pierobežas pašvaldību teritorijās. Simtgades ozoliem būs pievienota norāde, kas apliecinās to īpašo uzdevumu. Stādīšanas darbi tiks vienlaicīgi uzsākti no četriem galējiem Latvijas punktiem, kuros par piemiņu valsts astoņdesmitajai jubilejai 1998.gadā tēlnieks Vilis Titāns izveidoja skulpturālu grupu "Latvija saules zīmē". 

Apskauj Latviju

Katram savu tautastērpu

Vai tautastērps piedien tikai skaistam un staltam arājam lauku sētā? Nē. Tautastērps der gan jaunam, gan vecam. Gan tievam, gan resnam. Gan IT speciālistam, gan kinooperatoram, gan ganiņam. Gan Latgales laukos, gan Ziepniekkalnā, gan lidmašīnā uz Londonu. “Katram savu tautastērpu” pierādīs, ka tautastērps var piestāvēt kā dāmām un kungiem, tā arī beibēm un džekiem.

www.katramsavutautasterpu.lv

Latvijas filmas Latvijas simtgadei

Tāpat kā mēdzam skatīties bildes no savām dzimšanas dienām un smieties par stulbo frizūru un nepiedienīgām biksēm, tāpat pēc gadiem skatīsimies tagad radītās filmas, kurās būs ieslēgts šis laiks. 100 gadi ir grandioza jubileja, tāpēc esam pelnījuši gan dokumentālo kino un mākslas filmas, gan īsfilmas un pilnmetrāžu. Mēs esam pelnījuši, lai pēc gadu desmitiem Latvijas simtgadi atcerētos kā kino uzplaukuma laiku.

Latvijas filmas Latvijas simtgadei

Nacionālā enciklopēdija

Esam jau pieraduši visas problēmas risināt Vikipēdijā. Tomēr nereti gadās apmaldīties tulkojumā. Un cilvēkiem, kas svešvalodas nav apguvuši, interneta enciklopēdijas ir pilnīgi aizslēgtas. Latvija dzimšanas dienā ir pelnījusi savu nacionālo enciklopēdiju, kur, neizmantojot citu valodu starpniecību, i jauns, i vecs varēs apgūt būtisko. Un brīvajā laikā – arī nebūtisko.

Latvijas skolas soma

Latvijas skolas soma ir zināšanu bagāža, kas palīdzēs klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un vēstures vērtības, zinātnes, inovāciju sasniegumus un dabas skaistumu. Tā palīdzēs apgūt zinātni, mūzikas un mākslas vēsturi, neko nekaļot, bet gan gūstot prieku no dziesmām, kam dziedāt līdzi, un filmu skatiem, kas līdz šim redzēti tikai sapņos. Latvijas skolas soma nebūs smaga taša, ko diendienā stiept uz skolu un atpakaļ. Tas būs viegls un vērtīgs sainītis, ko nēsāt līdzi mūžam.

Latvijas skolas soma

Latvijas gadsimts. Muzeju izstāde valsts simtgadei

2018.gada maijā Latvijas Nacionālā vēstures muzeja telpās Brīvības bulvārī 32 tiks atklāta muzeju nozares vēsturē lielākā kopizstāde, kuras veidošanā iesaistījušies vairāk nekā 60 valsts, pašvaldības un privātie muzeji. Izstāde apkopos izcilas vēstures liecības, kas stāsta par valsts vēstures līkločiem simt gadu garumā, kopā meklējot atbildi uz jautājumu, kas ir Latvija.

Izstādes interneta vietne www.latvijasgadsimts.lv jau darbojas un informē par izstādes tapšanu, kā arī zīmē laika līniju, kur soli pa solim iespējams izsekot 100 gadus seniem notikumiem ceļā uz neatkarīgu valsti.

 

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki 2018. gadā

Lai ko arī priekšā teiktu nosaukums, Dziesmu un Deju svētki ir svētki arī tiem cilvēkiem, kas neprot vai kautrējas dziedāt un dejot. Savu ieguldījumu grandiozajos svētkos var sniegt arī tie, kam lācis uzkāpis uz ausīm, organizējot, kārtojot un vēstot! Un pa kluso, protams, arī dungojot līdzi. XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki notiks no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam.

www.dziesmusvetki.lv

TUESI.LV

TUESI.LV stāsta stāstus par jauniem un iedvesmojošiem cilvēkiem dažādās Latvijas vietās, kuri ar savu darbu un piemēru veido labāku Latviju. Mēs ticam, ka jauni cilvēki ir liels resurss Latvijai. TUESI.LV mērķis ir uzdāvināt Latvijai 100.dzimšanas dienā 2018.gadā 100 iedvesmas stāstus par jauniem cilvēkiem Latvijas reģionos.

TUESI.LV

 

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu