Latvijas valsts simtgades svinību atklāšana ar akciju „Apskauj Latviju”

Latvijas valsts simtgades svinību atklāšana ar akciju „Apskauj Latviju” — Latvija 100

Vieta Visā Latvijā ap robežu

Latvijas valsts simtgades svinību atklāšana ar akciju „Apskauj Latviju” — Latvija 100

Datums:04.05.2017

Latvijas valsts simtgades svinību atklāšana ar akciju „Apskauj Latviju” — Latvija 100

Laiks:09:00

Apskauj Latviju!

Lai ozoli apskauj un ieskauj Latviju. Lai tie stājas visapkārt kā sardzē.

Lai mēs ozolus iestādām tā, ka tie sakņojas ne tikai zemē, bet arī sirdīs.

Tad kā ozoli būs mūsu vīri. Tad ozolu staltumā augs mūsu dēli.

Tad pēc vēlreiz simt gadiem jau varēsim Jāņu vainagus vīt.

Lai līdzi ozoliem aug mūsu spēks. Lai līdzi ozoliem sakuplo mūsu dzimtas. Lai līdzi ozoliem Latvija tiecas augšup. Lai sargā Latviju mūsu mīlestības un uzticības spēks.

Māra Zālīte

Akcija „Apskauj Latviju” vērsta uz Latvijas tautas vienotības un piederības sajūtas stiprināšanu, veicot simbolisku rīcību - izveidot garīguma sardzi, iestādot ozolus Latvijas robežpilsētās, pagastos vai pierobežas teritorijās. 2017.gada 4.maijā pie Latvijas robežas esošo 45 pašvaldību teritorijās stādīsim ozolus, kam būs pievienota īpaša norāde, kas apliecinās, ka tas ir Latvijas simtgades ozols. Stādīšanas darbi tiks vienlaicīgi uzsākti no četriem galējiem Latvijas punktiem, kuros par piemiņu valsts astoņdesmitajai jubilejai (1998.gadā) tēlnieks Vilis Titāns izveidoja skulpturālu grupu "Latvija saules zīmē". Meikšānu ciemā Zilupes - Šķaunes ceļa malā atrodas viena no četrām zīmēm "Austras koks", jo būdams vistālāk uz valsts austrumiem, pirmais "sveic" sauli. "Saules puķe" - Latvijas tālākais dienvidu punkts - atrodas Demenes pagastā, Daugavpils novadā. "Zaļais stars" - Latvijas galējais rietumu punkts - atrodas Bernātos, Nīcas novadā. "Baltās naktis" - Latvijas tālākais ziemeļu punkts - atrodas Ipiķu pagastā, Rūjienas novadā.

 

IETEIKUMI OZOLU STĀDĪŠANAI

"APSKAUJ LATVIJU" NORISES VIETAS

"APSKAUJ LATVIJU" INTERAKTĪVĀ KARTE: apskaujlatviju.lv100.lv/map

 

Akciju „Apskauj Latviju” rīko Iekšlietu ministrija sadarbībā ar Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroju, organizācijām - Latvijas mazpulki un Jaunsardze, un Latvijas pašvaldībām.

Aicinām dokumentēt ozolu stādīšanas akciju, gan radot foto, audio un video stāstus, gan daloties ar savu pieredzi un līdzdalību sociālajos tīklos ar tēmturiem #ApskaujLatviju #LV100. 

Akcijas „Apskauj Latviju” laikā aicinām savas Tēvzemes cilvēkus arī spēkozolu gatves stādīt, lai godinātu savus senčus, lai pateiktos par nosargātu skaistu un drošu Latvijas zemīti. Aicinām stādīt ozolu birztalas, lai nākamajām paaudzēm varam nodot mūsu dabas krāšņumu un gudrību.

 

Kontakti:
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta direktore Biruta Skaburska
tel. 67829676, mob.26416570
e-pasts:
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu