4. maijā svinēsim Latvijas neatkarības atjaunošanas trīsdesmitgadi savās ģimenēs un tiešsaistē!

28.04.2020.

Starp Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroja 10 idejām, kā šogad svinēt Latvijas neatkarības atjaunošanas trīsdesmitgadi, izskan aicinājums iepriecināt kaimiņus un garāmgājējus – radīt svētku sveicienu savā logā, izrotājot palodzi sarkanbaltsarkaniem ziediem vai sagatavojot 4. maijam un Latvijai veltītu plakātu.

Pašvaldības aģentūra "Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs" atsaucās aicinājumam un, gaidot 4. maiju, uzrunāja Rēzeknes sākumskolas un Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas skolēnus, lūdzot uzrakstīt savas atziņas par Latviju.

Pateicoties sadarbībai starp skolēniem, skolotājiem un vecākiem, ir tapis vides objekts kā kopīgs svētku sveiciens Latvijai, kas izvietots Latgales atbrīvošanas pieminekļa "Vienoti Latvijai" tuvumā, zālienā pie Rēzeknes domes (Atbrīvošanas alejā 93). Vides objektā Latvijas formā ietvertas 75 skolēnu atziņas, ko katram personīgi nozīmē Latvija, bet vidū ietverti Māras Zālītes dzeja "..jo zinu, ka jābūt man Latvijā...".

Sirsnīgi, patiesi un izjusti runā skolēni, piemēram, Inetai Deglei (1. klase, Rēzeknes sākumskola) Latvija ir “ziedoša pļava rītausmā”, bet Agneta Jugane (4. klase, Rēzeknes sākumskola) atzīst: “Latvija man ir kā māmiņa – mana vienīgā.” Kristaps Noviks (9. klase, Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzija) raksta: "Latvija man ir kā ābele, es esmu ābols, kas ir nokritis turpat pie ābeles un netaisos ripot tālāk, jo ābols no ābeles tālu nekrīt!", bet Ģirts Edvards Buls (11. klase, Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzija) teic, ka "Latvija ir vēl neatklātu brīnumu zeme." Lai skolēnu atziņas uzrunā ikvienu un dod spēku Latvijas nākotnes veidošanai!

Savukārt 4. maijā plkst. 18.00 Rēzeknes grupa "Kingi" ikvienu iepriecinās ar bezmaksas svētku koncertu tiešsaistē no Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras nama, ko varēs vērot pašvaldības aģentūras "Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs" Facebook lapā: facebook.com/RezeknesKulturasUnTurismaCentrs

Šī ir iespēja dziedāt līdzi un sajust savas ģimenes kopīgo spēku!

 

***
Tev par pilsoni, pasaule, nederu,
kaut man kabatā pases un kartes,
jo es zinu, ka jābūt man Latvijā
augustā, decembrī, martā.

Jo bez manis tur lazdas neziedēs,
jo bez manis tur neizdīgs bekas,
jo bez manis rakstītās kamanās
Ziemsvētki nesabrauks –
pasaulīt, tādas būs sekas.
Tev par pilsoni, pasaule, nederu,
kaut man kabatā vīzas un hartas,
jo es zinu, ka jābūt man Latvijā
janvārī, jūnijā, martā.

Jo bez manis tur lazdas neziedēs,
jo bez manis sniegs aizpūtīs tekas,
jo bez manis drebošā kumeļā
Jānītis neatjās –
pasaulīt, tādas būs sekas.

Tev par pilsoni, pasaule, nederu,
kaut man kabatā pases un kartes,
jo es zinu, ka jābūt man Latvijā
septembrī, novembrī, martā.

Jo bez manis tur lazdas neziedēs,
jo bez manis sals pekaiņiem pekas,
jo bez manis svecītes krastmalā
vēji nopūtīs –
tādas būs, pasaulīt, sekas.
/Māra Zālīte/

 

Lai skaisti Brīvības svētki!

#Ēkultūra #4maijs30 #LV100 #BRĪVĪBA

 

Informāciju sagatavoja Maija Upeniece, pašvaldības aģentūras “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs” reklāmas speciāliste, Tālr. 29333245

Sekojiet aktualitātēm:www.facebook.com/RezeknesKulturasUnTurismaCentrs

 

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu