Berlīnes lāči būs skatāmi Rīgā

25.06.2018.

Vācijas vēstniecība uz Rīgu atvedīs Berlīnes lāčus. Doma laukumā varēs sasveicināties ar turpat vai 150 "United Buddy Bears" lāčiem, kas tur uzturēsies no 12.jūlija līdz 22.augustam. Tā būs viņu pirmā vizīte Baltijā, kas ir Vācijas dāvana Latvijas iedzīvotājiem valsts simtgadē. Izstādi organizē Vācijas vēstniecība Rīgā sadarbībā ar Rīgas domi.

"United Buddy Bears" simbolizē toleranci un saprašanos starp tautām. Ar šādu moto divmetrīgie Berlīnes lāči apceļo pasauli, un kopš 2002. gada, kad viņi pirmo reizi bija skatāmi Berlīnē, lāčus ar sajūsmu ir sveikuši aptuveni 40 miljoni izstādes apmeklētāju 30 pilsētās visos kontinentos.

Katru no kopumā 143 valstis simbolizējošajām lāču figūrām ir apgleznojis kāds pazīstams attiecīgās valsts mākslinieks. Latvijas lāča figūru apgleznoja Kaspars Zariņš, tā pamatvēstījums ir laimes un optimisma sajūtas. Bez tam apmeklētājus iepriecinās arī pieci īpašie lāči.

"United Buddy Bears" īpašā misija ir palīdzēt trūkumā nonākušiem bērniem. Tāpēc Rīgā "United Buddy Bears" kopā ar Bērnu slimnīcas fondu vāks ziedojumus mazajiem pacientiem, kuri ārstniecībai nevar saņemt valsts finansējumu. Izstādes patroni ir Vācijas Federatīvās Republikas vēstnieks Latvijā Rolfs Šute kopā ar Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu un Latvijas Republikas kultūras ministri Daci Melbārdi.

Izstādes patroni un lāči priecātos sveikt visus izstādes svinīgajā atklāšanā 12. jūlijā plkst. 12.30 Doma laukumā vai arī apmeklējot izstādi nākamajās 6 nedēļās, kuru laikā izstāde būs aplūkojama! Ieeja brīva.

Plašāka informācija par "United Buddy Bears” atrodama šeit: www.buddy-baer.com

Izstādi rīko: Vācijas Federatīvās Republikas vēstniecība Rīgā, Rīgas dome, Buddy Bear Berlin

Izstādi atbalsta: Federālā Ārlietu ministrija, AS Connexus Baltic Grid, Ergo, SIA

Lameko Impex, Schaeffler, SIA Smiltene Impex, SIA RIX.

 

Informāciju sagatavoja Ināra Granta, Vācijas vēstniecības preses nodaļa

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu