British Council izsludinājis projektu ideju konkursu kultūras un mākslas nozares projektiem

16.04.2019.

British Council pārstāvniecība Latvijā izsludinājusi projektu ideju konkursu, kura mērķis ir atbalstīt kultūras un mākslas projektus. Projektu konkursa nolikums pieejams organizācijas tīmekļa vietnē. Projektu ideju pieteikumu termiņš – 2019. gada 30. aprīlis.  

Kopš 2016. gada British Council Baltijas valstīs īsteno apjomīgu programmu, kuras mērķis ir atbalstīt izglītības, kultūras, mākslas un sociālās uzņēmējdarbības aktivitātes. Latvijā British Council kopā ar partneriem īsteno vairāk nekā 40 projektu gadā, lai sniegtu izdevību cilvēkiem apgūt nepieciešamās 21. gadsimta prasmes, attīstītu jaunu pieeju ikdienas izaicinājumiem un saskatītu iespējas, kas palīdzētu pilnībā iekļauties sabiedrībā un aktīvi piedalīties lēmumu pieņemšanā savās kopienās.

Lai dažādotu sasniegto auditoriju, šogad tiek izsludināts projektu ideju konkurss, kur labākās nolikumam atbilstošās idejas varēs iegūt atbalstu projektu īstenošanai līdz pat 2020. gada 1. martam.

Konkursa projektu idejām jābūt mūsdienīgām, kas attīsta sociāli inovatīvas un iekļaujošas mākslas un kultūras platformas un idejas, kuras sekmē dažādu sabiedrības grupu un kopienu savstarpēju cieņpilnu dialogu un ir balstītas kopīgā pieredzē, sociālajā atmiņā vai līdzāspastāvēšanas praksē. Vēlams, lai plānotie projekti stimulētu dažādu sabiedrības grupu un kopienu sadarbību kultūras un mākslas projektu ideju realizēšanā.

Aizvadīto gadu laikā British Council atbalstījusi dažādas kultūras un mākslas aktivitātes Latvijā, piemēram, sniedzot atbalstu festivāla “Komēta” rīkošanā, lai to varētu apmeklēt arī vietējās kopienas iedzīvotāji. Kopā ar Dirty Deal Teatro Latvijas valsts simtgades programmā izveidota izrāde “Dvēseļu utenis”, kas izrādīta arī Latvijas reģionos, pēc izrādes noskatīšanās rīkojot diskusijas ar skatītājiem par dažādiem stereotipiem sabiedrībā. Sadarbībā ar VSIA Rīgas cirks izveidota izrāde-ekskursija “Brīnuma skartie”, kas sniedz iespēju skatītājiem piedzīvot individuāli pieredzi, iepazīstot Rīgas cirka ēku sev vēlamā valodā (latviešu, krievu un angļu valodā). Sadarbībā ar Sarunu festivālu LAMPA rīkotas Sarunu skolas LAMPA Latvijas reģionos, ne tikai izglītojot vietējās kopienas par 21. gadsimta prasmēm, bet sniedzot arī iespēju saskatīt jaunas pieejas ikdienas izaicinājumiem. Kopā ar Initium Latvijas valsts simtgades programmā īstenots projekts laikmetīgā kopienas teātra attīstīšanai “Latvijas stāsti. Šekspīrs satiek Blaumani”, kas turpinās vēl šogad.

Par British Council

British Council pārstāvniecība Latvijā  ir Apvienotās Karalistes starptautiska organizācija, kas nodarbojas ar kultūras sakaru un izglītības iespēju veicināšanu. British Council sadarbojas ar vairāk nekā 100 valstīm visā pasaulē, t.sk., Baltijas valstīm. Katru gadu organizācija sasniedz 20 miljonu cilvēku auditoriju klātienes pasākumos un vairāk nekā 500 miljonu sekotāju tiešsaistē. Kopš 2016. gada British Council Baltijas valstīs īsteno apjomīgu projektu, kura mērķis ir atbalstīt izglītības, kultūras un sociālās uzņēmējdarbības aktivitātes, kas palīdz attīstīt 21. gadsimtam atbilstošas prasmes bērniem un pieaugušajiem.

 

Plašāka informācija:

Kristīne Tjarve

Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

www.facebook.com/BritishCouncilLatvia/

www.britishcouncil.lv/projektu-konkurss

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu