Diasporas skolotāji Latvijā pulcējas profesionālās pilnveides kursos un godina simtgades karogu

26.07.2017.

Otrdien, 25.jūlijā, Cēsīs Diasporas skolotāju profesionālās pilnveides kursos tikās teju 60 skolotāji, kuri nometnes atklāšanas ceremonijā godināja Latvijas simtgades karogu un tā autori Dagniju Kupči.

“Mēs virzāmies uz attīstību, mēs gribam uzklausīt viens otru,” tā Pasaules brīvo latviešu apvienības (PBLA) Izglītības padomes izpilddirektores vietniece Daina Grosa uzrunāja diasporas skolotājus, kuri mērojuši ceļu uz Cēsīm no Lielbritānijas, Norvēģijas, Beļģijas, Īrijas, Austrālijas, Krievijas, Amerikas un citām mītnes zemēm. Šie skolotāji ir tie, kuri rūpējas par latviešu valodas saglabāšanu, tās prasmes attīstību. Šādi notikumi dod iespēju tautiešiem satikties, uzklausīt vienam otru un dalīties savā pieredzē.

Nometnes atklāšanā piedalījās arī Latviešu valodas aģentūras direktors prof. Jānis Valdmanis, kurš priecēja sanākušos ar vēsti par nule izveidotu platformu latviešu valodas apgūšanai tiešsaistē: http://maciunmacies.valoda.lv. Mājaslapa palīdzēs spert pirmos soļus latviešu valodu apgūt gribētājiem, kā arī atsvaidzinās zināšanas tiem, kuriem saziņā to vairs nenākas tik bieži lietot.

Īpaši svarīgs un emocionāls mirklis agrajā otrdienas rītā bija tikšanās ar karoga autori Dagniju Kupči. Sagaidot valsts simtgadi, tekstilmākslinieces Dagnijas Kupčes smalkvilnā austais karogs kopā ar vēstījumu grāmatu apceļo tautiešus visā pasaulē.  Pēc Rīgas pils mūru pamešanas pērnā gada nogalē, karoga pirmā apstāšanās vieta bija Austrālija. Karoga autore nesen saņēma vēstuli no kādas Austrālijā dzīvojošas ģimenes. 2017.gada 11.februārī karogs nonāca Brisbenā, Latviešu namā, kur to sagaidīja liels pulks cilvēku, starp kuriem vēlējās, bet nevarēja būt Andris Francis. Mazbērni sagādāja Andra kungam pārsteigumu, nogādājot karogu sirmgalvja mājās. Visa ģimene kopā dziedāja Latvijas himnu, karogu un Tēvzemi godinot.

“Šis brīdis tēvam aizvietoja iecerēto - pašam 2018.gadā būt Latvijā -, un šis notikums ir ierakstīts mūsu ģimenes vēsturē. Pēc dažām dienām tēvs aizgāja mūžībā. Jums, šīs idejas īstenotājiem, pieder arī mūsu pateicība. Jūs devāt mūsu mīļajam cilvēkam iespēju atvadīties no Tēvzemes, novēlot tai saules mūžu,” savā vēstulē, paužot pateicību un mīlestību, raksta kunga meita Inga.

Tikpat emocionāla, cik vēstules lasīšana, bija atklāšanas ceremonijas izskaņa. Latvijas simtgades karogs veica simbolisku ceļu apkārt pasaulei –caur katra nometnes dalībnieka rokām. Aizkustinātie diasporas tautieši, godinot karogu, izteica vēlējumus sev, apkārtējiem un Latvijai: “Es vēlu, lai mēs augam lieli un stipri!”

Diasporas skolotāji un augstskolu mācībspēki Cēsīs un Līgatnes novada “Ratniekos” viesosies vēl divas dienas, piedaloties dažādās diskusijās, semināros un lekcijās. Ceturtdien, 27.jūlijā, seminārā piedalīsies arī Latvijas valsts simtgades biroja reģionālo projektu vadītāja Jolanta Borīte.

Iniciatīvu īsteno Latvijas valsts simtgades jauniešu rīcības komiteja „Svētku rota” sadarbībā ar Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroju, partneri Pasaules brīvo latviešu apvienība, Eiropas latviešu apvienība, Amerikas latviešu jaunatnes apvienība, apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company”. Papildu informāciju par simtgades karoga ceļu un gaidāmajiem pasākumiem portālā latviešiem pasaulē Latviesi.com un Latvijas valsts simtgades digitālajā platformā www.lv100.lv .

Papildu informācija:
Linda Pastare
Latvijas valsts simtgades biroja
sabiedrisko attiecību speciāliste
Kultūras ministrija
Tel.: 67330339 / Mob.tel.:29374438
e-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
www.lv100.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu