Etnomūzikas koncerta "Baltijas skaņas" Eiroradio tiešraide ieskandinās Baltijas valstu simtgadi

17.01.2018.

22. janvārī, gaidāms patiesi aizraujošs muzikāls notikums – no plkst. 19:00 ar etnomūzikas koncerta "Baltijas skaņas" Eiroradio tiešraidi Igaunijas, Latvijas un Lietuvas sabiedrisko mediju klasiskās mūzikas raidstacijas Tallinā, Rīgā un Viļņā ieskandinās trīs Baltijas kaimiņvalstu simtgadi!

Visas raidstacijas, tajā skaitā arī Latvijas Radio 3 - "Klasika", šo notikumu piedāvās baudīt ne tikai radioviļņos, bet arī video tiešraidē, kas "Klasikas" gadījumā būs pieejama tīmekļa vietnē klasika.lsm.lv, bet studijas koncerta apmeklētājiem – arī videoekrānā.

Baltijas etnomūzikas vakaru plkst. 19:00 uzsāks mums labi pazīstamā igauņu dziedātāja, vijolniece un komponiste Mārja Nūta. Viņas daiļrade pārsteidz ar neordināru muzicēšanas mākslu – tā sakņojas Ziemeļigaunijas tautas melodijās, bet apvienojumā ar elektroniku rada laikmetīgu un fascinējoši mītisku skaņu telpu. Mārja Nūta koncertējusi Eiropā (vairākkārt – arī Latvijā), ASV, Kanādā, Austrālijā. Projektam "Baltijas skaņas" viņa piedāvās savu soloprogrammu, kas tiks atskaņota Igaunijas sabiedriskā medija koncertstudijā Tallinā.

Plkst. 19:40 sekos tiešraides koncerts Latvijas Radio I studijā, ko vadīs Gita Lancere. Mūsu valsti šajā projektā ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu pārstāvēs etnomūzikas apvienība "Brāļi un māsas", atskaņojot kompozīcijas no sava debijas albuma "Divējādi" (2016). Latviešu tautas un pasaules mūzika te skan valdzinoši mūsdienīgā interpretācijā, iezīmējot konceptuālu stāstu par sievietes mūžu no dzimšanas brīža līdz pēdējam elpas vilcienam.

"Brāļi un māsas" (no kreisās): Andris Grunte, Artis Orubs, Kristīne Kārkle-Kalniņa, Ilze Grunte un Edgars Kārklis. Publicitātes foto

Grupas sastāvu veido Latvijā labi pazīstami mūziķi: Kristīne Kārkle-Kalniņa, Edgars Kārklis, Artis Orubs, Ilze Grunte, Andris Grunte, un ansambļa nosaukums nebūt nav nejaušība: gan Kristīne un Edgars, gan Ilze un Andris ir brālis un māsa, kuri kopā muzicē kopš agras bērnības. Arī pārējie mūziķi – Gatis Gorkuša, Kristaps Lubovs un Mārtiņš Miļevskis, kuri piedalījušies programmas tapšanā un piedalīsies arī koncertā, lieliski iederas šajā brāļu un māsu kompānijā.

"Tā vienmēr ir īpaša sajūta – muzicēt kopā ar cilvēkiem, kurus jūti, mīli, ar kuriem var sarunāties bez vārdiem – mūzikas valodā," uzsver grupas dalībnieki.

Šī koncerta apmeklējumam klātienē var pieteikties, zvanot pa tālruni 67206647 (darbdienās), vai pa e-pastu Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! (vietu skaits ierobežots). Ierašanās Latvijas Radio (Doma laukumā 8) 22. janvārī no plkst. 19:00 līdz 19:30, uzrādot personu apliecinošu dokumentu. Ieeja koncertā – bez maksas.

Savukārt plkst. 20:20 tiešraidē no Viļņas baudīsim 1991. gadā dibinātās lietuviešu rokgrupas Skylė  koncertu, kas notiks Lietuvas sabiedriskā medija koncertstudijā.

Informāciju sagatavoja:

Latvijas Radio
Sabiedrisko un starptautisko attiecību daļas vadītāja
Ginta Subbota
Tālr. 67206750; 29431053
e-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

Papildu informācija:

Zane Prēdele
Eiroradio mūzikas projektu koordinatore
Mob. tālr.: 28376916
E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu