Filmu "Dvēseļu putenis" ārvalstu medijos salīdzina ar lielbudžeta kara drāmu "1917"

03.04.2020.

Filma "Dvēseļu putenis", kas ir līdz šim skatītākā filma Latvijas kinoteātros atjaunotās Latvijas vēsturē, pievērsusi mediju uzmanību arī ārpus valsts robežām. Plašu recenziju par to uzrakstījis starptautiski atpazīstamais portāls "The Hollywood Reporter", kas pozitīvā gaismā filmu salīdzina ar lielbudžeta kara drāmu "1917".

Šī publikācija tapusi pēc tam, kad "Dvēseļu putenis" komanda veiksmīgi sevi parādīja Eiropas filmu tirgū (European Film Market) Berlīnē, kur filma tika pamanīta un atzinīgi novērtēta. Kā norāda filmas režisors Dzintars Dreibergs: "Recenzija "The Hollywood Reporter" ir ļoti patīkams pārsteigums un noteikti sniedz gandarījumu - esam pamanīti un novērtēti arī starptautiskā mērogā.

Parasti šis medijs publicē apskatus tikai par filmām, kas jau ir ieguvušas balvas festivālos vai izvirzītas Amerikas Kinoakadēmijas balvai "Oskars", šoreiz ir izdarīts izņēmums, turklāt esam parādīti ļoti pozitīvā kontekstā.

Recenzijas autores atziņa, ka kara ainu atspoguļojums filmā "Dvēseļu putenis" ir daudz reālistiskāks nekā filmā "1917", bet arvien sirreāls, ir kompliments visai filmas komandai, īpaši ņemot vērā nesalīdzināmos budžeta apmērus."

"The Hollywood Reporter" atzinīgi vērtē gan filmas režisora Dzintara Dreiberga drosmi un pārliecinošo pieeju režijā, gan operatora Valda Celmiņa atmosfērisko kinematogrāfiju. Tiek uzteikts arī komponistes Lolitas Ritmanes niansēs aizkustinošais skaņu celiņš un montāžas režisora Gata Belogrudova veikums, kas nevienā brīdī neļauj stāstam atslābt.

Recenzija lasāma šeit: hollywoodreporter.com/review/blizzard-souls-1287586

Kā iepriekš vēstīts, filmu iespējams noskatīties tiešsaistē:

- studija "Kultfilma" - vimeo.com/ondemand/dveseluputenis

- "Latvijas Filma" - vimeo.com/latvijasfilma) 

1 EUR no katra veiktā filmas pirkuma tiks novirzīts Latvijas kino vecmeistaru atbalstam. Ziedojumi pie to saņēmējiem tiks nogādāti centralizēti, ar Latvijas Kinematogrāfistu Savienības atbalstu.

Kopš 27. marta filmu tiešsaistē noskatījušies 1357 cilvēki, Latvijas kino vecmeistaru atbalstam ziedojot 1357 EUR.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu