Izdod pastmarku bloku par godu Latvijas valsts simbolu - karoga un ģerboņa - simtgadei

11.06.2021.

Atzīmējot Latvijas valsts simbolu - karoga un lielā ģerboņa - simtgadi, Latvijas Pasts 2021. gada 15. jūnijā izdos jaunu pastmarku bloku un aploksni, kas attēlos Latvijas valsts karogu un lielo ģerboni. Jaunos filatēlijas izdevumus sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā veikals.pasts.lv/. Interesentus par pirmās dienas zīmogošanas iespējām aicinām rakstīt uz e-pasta adresi Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! .

Atzīmējot Latvijas Republikas karoga un ģerboņa simtgadi, Latvijas Pasts izdod pastmarku bloku ar divām jaunām pastmarkām. Katras pastmarkas nominālvērtība ir 1,00 € un bloka tirāža - 20 000 eksemplāru. Kopā ar pastmarkām tiks izdota arī pirmās dienas aploksne 1000 eksemplāru tirāžā. Filatēlijas izdevumu dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

Uz jaunajiem filatēlijas izdevumiem attēloti Latvijas valsts simboli: uz vienas no bloka pastmarkām redzams valsts karogs, bet uz otras - Latvijas valsts lielais ģerbonis, savukārt uz aploksnes izvietoti abi valsts simboli.

Latvijas Republikas simboli - karogs un lielais ģerbonis - apstiprināti 1921. gada 15. jūnijā līdz ar Satversmes sapulces pieņemto likumu par Latvijas Republikas karogu un ģerboni.

Latvijas karoga standarta autors ir Ansis Cīrulis (1883-1942), savukārt lielā ģerboņa autori ir mākslinieki Vilis (Vilhelms) Krūmiņš (1891-1959) un Rihards Zariņš (1869-1939).

Latvijas valsts karoga vienotus lietošanas principus nosaka Latvijas valsts karoga likums. Valsts karogs ir karmīnsarkans ar baltu horizontālu svītru - sarkanbaltsarkano svītru attiecība ir 2:1:2, tā platuma un garuma attiecība ir 1:2.

Latvijas Republikas lielā ģerboņa katrai daļai ir sava nozīme, bet būtiskākā sastāvdaļa ir tā centrā - vairogs ar noapaļotu lejasdaļu, kas sadalīts trīs daļās. Vairogā redzamais sarkanais lauva simbolizē Kurzemi un Zemgali, sudraba grifs - Vidzemi un Latgali, bet saules motīvs - brīvību. Lielo ģerboni ir tiesīgs lietot Valsts prezidents, Saeima, tās komisijas un deputāti, Ministru kabinets un Ministru kabineta loceklis, ministrija un īpašu uzdevumu ministra sekretariāts, Valsts kontrole, Satversmes tiesa, Augstākā tiesa, Ģenerālprokuratūra, Satversmes aizsardzības birojs, Latvijas Banka, Latvijas Republikas diplomātiskās un konsulārās pārstāvniecības.

Jauno pastmarku bloku un aploksni Latvijas karogam un ģerbonim - 100 iespējams apskatīt te.

Covid-19 infekcijas izplatības laikā pastmarku pirmās dienas zīmogošana pasta nodaļās nenotiek, tāpēc pastmarku kolekcionāri un filatēlijas interesenti par pastmarku zīmogošanas iespējām aicināti sazināties ar Latvijas Pasta Pasta vērtszīmju un filatēlijas departamentu, rakstot uz e-pasta adresi: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! .

Filatēlijas jaunumus sākotnēji varēs iegādāties Rīgas 10. pasta nodaļā Elizabetes ielā 14/43 un pasta centrā Sakta Brīvības bulvārī 32, Rīgā, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā veikals.pasts.lv/.

Nākamais filatēlijas izdevums plānots 2. jūlijā.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu