Programmā "Latvijas skolas soma" tapusi izrādes "Puika ar suni" video versija

27.09.2021.

2020. gada 25. oktobrī Žaņa Lipkes muzejā pirmizrādi piedzīvoja Istabas teātra klātienes iestudējums pēc Ineses Zanderes stāsta motīviem "Puika ar suni". Tagad programmā "Latvijas skolas soma" klātienes izrādei ir radīta augstvērtīga alternatīva – video iestudējums "Puika ar suni".

Video iestudējums ir uzņemts ar vienu kameru, kas seko aktierim visa iestudējuma laikā, panākot klātbūtnes efektu, it kā video iestudējumā skatītājs pats piedalītos visos notikumos Ķīpsalā, Centrāltirgū, Geto un citās vietās, kur galvenais varonis Zigis nonāk iestudējuma gaitā.

"Puika ar suni" ir stāsts par pazīstamā ebreju glābēja Žaņa Lipkes dēlu Zigfrīdu, kuram bija tikai 8 gadi, kad viņa ģimene deva patvērumu nacistu vajātajiem ebrejiem. Varonīgais puika vārdā Zigis kopā ar savu ģimeni un suni Džeri paveica brīnumu, izglābjot daudzu cilvēku dzīvības.

Zigis redz un dzird visu, kas viņa mājās notiek, un, kad Zigim paliek bail, viņš slēpjas suņu būdā pie sava uzticamā drauga Džera. Dziļi zem Džera būdas ir bunkurs, kur Ziga paps slēpj cilvēkus. Šeit, pie Lipkēm, bedri rok dzīvībai, ne nāvei. Te palīdz, nevis dara pāri. Tas ir liels noslēpums, un par to nevienam nedrīkst stāstīt. Zigis mācās saprast pasaules kārtību, uzdod jautājumus un redz, cik svarīga ir cilvēcība vienam pret otru.

Radošā grupa: režisors Jānis Znotiņš, dramaturģe Ance Muižniece, mākslinieks Reinis Suhanovs, komponists Jēkabs Nīmanis, aktieris Emīls Krūmiņš.

Pēc video iestudējuma noskatīšanās iespējams organizēt attālinātu tikšanos ar režisoru Jāni Znotiņu un aktieri Emīlu Krūmiņu.

Izrāde tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas ""Latvijas skolas soma" digitālā satura radīšana" un izdevniecības "Liels un mazs", kā arī Žaņa Lipkes muzeja atbalstu.

Vairāk par Istabas teātri: www.facebook.com/istabasteatris

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu