Jelgavā Meža kapos uzstādītas stēlas Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru piemiņai

03.10.2019.

30. septembrī Meža kapos uzstādītas sešas stēlas jeb akmens plāksnes Jelgavas pilsētas un Jelgavas novada Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru piemiņai. Granīta stēlas tapušas Latvijas valsts simtgadei veltītā projekta "Atceries Lāčplēšus" ietvaros, godinot Lāčplēša kara ordeņa kavalieru piemiņu. Piemiņas vieta tiks atklāta 21. novembrī.

Projekta ietvaros ir izstrādātas vienota parauga piemiņas stēlas, sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām, tostarp Jelgavas pašvaldību, tās tiek papildinātas ar attiecīgās teritorijas Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru vārdu gravējumiem un uzstādītas piemiņas vietās. Teritorijā norisinās arī labiekārtošanas darbi, iestādītas tūjas un iesēts zāliens.

Stēlas augšdaļā ir iekalts Lāčplēša kara ordeņa bareljefs, zem tā - ordeņa devīze "PAR LATVIJU" un Latvijas brīvības cīņu kara gadi 1918 - 1920. Zemāk seko 30 Jelgavas pilsētā un 31 Jelgavas novadā dzimušo Lāčplēša kara ordeņa kavalieru vārdi, dienesta pakāpes un dzīves dati. Teksta gravējuma šrifts atbilst varoņu piemiņas plākšņu standartam, kas ir analogs Rīgas Brāļu kapu un Centrālo kapu lauka smilšakmens piemiņas zīmju gravējumam.

Meža kapos stēlu kalšanas, gravēšanas un uzstādīšanas darbus veica SIA "Akmens apstrādes centrs AKM" un piegulošās teritorijas labiekārtošanu - SIA "KULK". Projekta kopējās izmaksas sastāda 20 917,78 eiro.

Avots: www.jelgava.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu