Koncertcikls “Latvijas gredzens” - Latvijas valsts simtgadei

18.01.2017.

Muzikālais stāsts “Latvijas gredzens” atspoguļo savu zemi un to, kā cilvēki no senatnes kopuši savas garamantas un atgriežas pie saknēm. Koncertcikls ieskandina Latvijas simtgadi ,un līdz pat jubilejai tas būs veltīts visiem Latvijas novadiem. Pirmā ar koncertu 22.aprīlī būs Latgale.

2017.GADS

Latgales gredzens
Koncertizrāde "Rakstiem un skaņai"

Tautas dziesma un Svētie Raksti, etnomūziķi un priesteri, dzīvās balsis un arhīvu ieraksti... latgaliešu gars, kas paslēpts cilvēkos, to pieredzē, dzīvesziņā.

Ejot gadsimtiem, Latgales unikālais kultūras mantojums joprojām uztur dzīvu vienu no tās fenomeniem - tradicionālo muzicēšanu un katoļu baznīcas tradīciju mijiedarbību un to saplūšanu vienotā mākslinieciskā veselumā.

Skaņa kā sirdspuksts, kā latgaliešu vārda un dvēseles skaistums, godasajūtas un dievbijības raksts. Andrievs Jūrdžs: “Cilvēka sirds ir kā kokle ar divām stīgām, no vienas atskan prieki, no otras sāpju vaidi. Likteņa pirksti nerimst spēlēt – brīžiem kāzu dziesmas, brīžiem nemiera dziesmas.”

Latvijas Radio koris, tautas muzikanti, priesteri
Muzikālais vadītājs: Sigvards Kļava
Režisore: Inese Mičule
Māksliniece: Katrīna Neiburga

22.aprīlis – Rēzekne
26.aprīlis – Jelgava
28.aprīlis – Cēsis
5.maijs - Liepāja

Kurzemes gredzens
Lielkoncerts “Pūt, vējiņi”

"Pūt, vējiņi, dzen laiviņu, aizdzen mani Kurzemē" vietā, kur tiek godinātas lībiskās tradīcijas, iesakņojusies unikāla suitu kultūrtelpa un diendienā enerģētiskais spēks caurstrāvojas no jūras krastiem un pēdām smiltīs. Kurzemes jūrmalas krastos uzspīd pēdējie Latvijas vakara saules stari un vilnis krastā izskalo dzintara gabalu - mūsu laime šajā dzintarā ieraudzīt visumu un ielikt to kabatā.

Imants Ziedonis: "(..) es iedomāju ceļu, es eju kājām pa Kurzemi, pa redzētiem un pārdzīvotiem laukiem, kamēr sāk pretī nākt ainavas pavisam neredzētas, un es nojaušu, ka eju jau ārā no nomoda un ikdienības. Dokumentālā Kurzeme. Sapņu Kurzeme. Dievzemīte."

Latvijas Radio koris, Valsts Akadēmiskais koris Latvija, Liepājas Simfoniskais orķestris, etnomūziķi, folkloras kopas, solisti.
Muzikālais vadītājs: Māris Sirmais
Režisors, mākslinieks : Reinis Suhanovs

16.novembris - Liepāja
22.novembris – Jelgava
24.novembris – Rēzekne
25.novembris - Cēsis

2018.GADS

Vidzemes gredzens
Muzikāla izstāde

Latvijas nacionālās kultūras sakņu un simbolu dzimšanas vieta. Valsts karoga un Himnas šūpulis, gara gaismas - izglītības aizsākšanās un Dziesmu svētku pirmsākums. Vidzeme - latviešu pašapziņas un patriotisma mošanās vieta. Skolotāju, dzejnieku, rakstnieku, komponistu, mākslinieku iedvesmas, dzīvošanas un atgriešanās vieta - romantiskās un ideālās Latvijas sapņojumu vieta, brīvu un izglītotu cilvēku identitātes apzināšanās un veidošanās vieta. No mītiskās pasaules un aizlaikiem nākušas zīmes modina, uzrunā tekstos un zemtekstos, liek gūt, atgūt, dzimt un atdzimt, kāpt kalnā, kur nebeidzams ceļš uz priekšu, uz sapni.

Izstādes veidotājs: Jānis Mitrevics
Latvijas Radio koris, DD Studio, solisti
Muzikālais vadītājs: Sigvards Kļava

19.aprīlis - Cēsis
21.aprīlis – Rēzekne
25.aprīlis – Liepāja
26.aprīlis – Jelgava

Zemgales gredzens
Kino koncerts

Zemgale ir arkla un zobena zeme, kur auglība mijas ar nāvi. Tajā skan militāri marši un sēru mūzika, kanonizētas leģendas un pašapzinīgas pūtēju zaļumballes. Plašie tīrumi pārvēršas karalaukos un kapulaukos, kas atkal pārtop tīrumos, un tajos izaug latviešu literārā valoda, pirmie prezidenti un valstsvīri, diži dzejnieki un stipras dzejnieces. Zemgales mērogs ir apvāršņa plašums, un Latvijas valsts tajā ir kā Lielupe, kuras palos atkal satiekas vēstures līdzenumā izkliedētās dvēseļu upītes.

Latvijas Radio koris, Latvijas Radio bigbends, solisti
Muzikālais vadītājs: Sigvards Kļava
Režisors, video mākslinieks: Roberts Rubīns

17.oktobris – Jelgava
19.oktobris – Cēsis
26.oktobris – Rēzekne
2.novembris - Liepāja

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu