Konkursā Latvijas 100gades spots uzvar skolēni no Jersikas, Indrāniem un Rīgas

27.02.2017.

Aizvadītajā nedēļas nogalē notika lielākā izglītības izstādē Latvijā Skola 2017, kuras laikā, 24.februārī, Biznesa augstskolas Turība stendā norisinājās skolēnu konkursa Latvijas 100gades spots rezultātu paziņošana un uzvarētāju apbalvošana.

Konkursā skolēni bija aicināti iesniegt vēl neapzinātus Latvijas tūrisma objektus, apskates vietas, pasākumus un aktivitātes, kas ir saistošas jauniešu auditorijai un veicinātu jaunu tūrisma maršrutu izstrādi. Rezultātā ir tapuši vairāki jauni tūrisma maršruti, kas ir augstskolas un visu iesaistīto dāvana Latvijas valsts simtgadē.

Kopvērtējumā no žūrijas komisijas vislielāko punktu skaitu un 1. vietu ieguva Jersikas pamatskolas 6. klases skolēni, kuri izstrādāja pārgājiena maršrutu ap Daugavu, balvā iegūstot iespēju apmeklēt zinātnes centru AHHAA Tartu, Igaunijā.

2. vietu ieguva Indras pamatskolas 5. klases skolēni, kuri pieteica interesantas apskates vietas Indrānos, balvā saņemot iespēju visai klasei izbaudīt aktīvu atpūtu, izmēģinot Gandrs klinšu kāpšanas sienu, savukārt 3. vieta un iespēja doties ekskursijā uz Liepājas Karostas cietumu tika piešķirta Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas 8. klasei, kuru pieteiktais apskates objekts bija Daugavgrīvas cietoksnis. Biznesa augstskola Turība piešķīra simpātiju balvu un iespēju studēt augstskolā ar 10% atlaidi Daugavpils 9. vidusskolas 10. klasei, kura kā interesantu apskates objektu bija pieteikusi saimniecību, kurā tiek audzēti arbūzi un melones, kas ir Latvijas apstākļiem neraksturīgi augļi.

Savu simpātiju balvu piešķīra arī Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM), dāvinot iespēju apmeklēt muzeju Dzērves pamatskolas 9. klasei, kura konkursam bija pieteikusi Bebru taku, savukārt iespēju izmēģināt vindsērfingu dāvināja Richard windsurfing club, kas savu simpātiju balvu piešķīra Olaines 2. vidussskolas 11. klasei, kuri konkursam bija pieteikuši savas skolas dziesmu festivālu, kurā piedalās skolas audzēkņi.

Konkursa dalībnieki, kuri nebija laureātu vidū, saņēma apliecinājumus par piedalīšanos un balvas no konkursa atbalstītājiem – Latvijas investīciju un attīstības aģentūras (LIAA), Rīgas Motormuzeja un Raiņa un Aspazijas muzeja. Visi konkursa dalībnieki saņēma arī tūrisma maršrutus, kuros ir iekļauti skolēnu pieteiktie apskates objekti, teritorijas, pasākumi un aktivitātes jauniešiem, ko apkopoja un veidoja Biznesa augstskolas Turība Starptautiskā tūrisma fakultātes studenti, kas maršrutus prezentēja starptautiskajā tūrisma izstādē-gadatirgū Balttour 2017. Skolēni atzina, ka labprāt izmantos iespēju un ar klasi dosies ekskursijās pa kādiem no izstrādātajiem tūrisma maršrutiem.

Konkursu „Latvijas 100gades spots” rīko Biznesa augstskola Turība sadarbībā ar Latvijas valsts simtgades biroju. Konkursā piedalījās 5. – 12. klašu skolēni un tika saņemti pieteikumi no dažādām Latvijas pilsētām: Skrundas, Daugavpils, Rīgas un citām. Skolēni pieteica līdz šim vēl neapzinātus Latvijas tūrisma objektus, apskates vietas, pasākumus un aktivitātes, kas būtu saistošas tieši jauniešu auditorijai.

„Šī iniciatīva bija lieliska iespēja jauniešiem iesaistīties Latvijas valsts simtgades norisēs un atklāt Latviju no jauna gan sev pašiem, gan citiem jauniešiem. Konkursā skolēni tika mudināti iesniegt vēl neapzinātus tūrisma objektus, kas sevišķi interesanti pašiem jauniešiem un ļaus Latvijas vērtības ieraudzīt jauniešu acīm,” akcentē Latvijas valsts simtgades biroja izglītības un jauniešu projektu vadītāja Aija Tūna.

„Konkursā tika iesniegti interesanti pieteikumi - gan jau zināmas tūrisma vietas, gan pilnīgi jaunas zemnieku saimniecības, gan pašu izveidoti vilcienu vagoni, gan Latvijā audzēti arbūzi un melones. Skolēni izcēla sava novada īpašās vietas, kurās pašiem patīk atpūsties un kur paši ir gājuši pārgājienos. Mēs priecājamies par konkursa rezultātu un ceram, ka tas veicinās jauniešu ceļošanu pa dzimto novadu, tuvāko un tālāko apkārtni, iepazīstot daudzveidīgus Latvijas valsts vēstures un šodienas aspektus,” norāda Biznesa augstskolas Turība Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāne Agita Doniņa.

Pieteikumus vērtēja žūrija piecu cilvēku sastāvā – sabiedrībā zināmas personas un profesionāļi: mūziķis Valters Frīdenbergs, Latvijas valsts simtgades biroja izglītības un jauniešu projektu vadītāja Aija Tūna, Biznesa augstskolas Turība Attīstības padomes priekšsēdētājs Aigars Rostovskis, Biznesa augstskolas Turība studente Elīna Jurkāne, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava.

Ar skolēnu un studentu izveidotajiem maršrutiem var iepazīties http://www.turiba.lv/f/Spoti_prezentacija.pptx

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu