“Laika tiltiem” - Lietuvas Kultūras ministrijas balva

20.09.2019.

Lietuvas Kultūras ministrija nodibinājusi “Mākslas balvu par īpašiem starptautiskiem sasniegumiem kultūrā”, un pirmajā gadā to saņem Latvijas Simtgades filmas “Laika tilti” starptautiskā komanda.

20. septembrī Lietuvas galvaspilsētā Viļņā pirmoreiz tika pasniegta Lietuvas Kultūras ministrijas Mākslas balva par īpašiem starptautiskiem sasniegumiem kultūrā (vienas balvas apmērs - 20 000 EUR), balvu saņēma divu izcilu un starptautiski nozīmīgu kultūras notikumu radītāji.

Viena laureātu komanda ir trīs mākslinieces (Rugile Barzdzjukaite, Vaiva Grainīte un Lina Lapelīte), kuras šāgada Venēcijas mākslas biennālē izveidoja Lietuvas paviljona ekspozīciju Saule un jūra (Marina), ar to iegūstot Lietuvai Venēcijas Zelta lauvas balvu, otras balvas saņēmēji - triju Baltijas valstu starptautiskā kopražojuma, Latvijas Simtgades dokumentālās filmas Laika tilti / Laiko tiltai (2018) komanda par Šanhajas festivālā (Ķīna) iegūto galveno balvu labākās dokumentālās filmas kategorijā.

Balvu pasniedza Lietuvas kultūras ministrs Mindaugs Kvietkauskas, uz Viļņu to saņemt devās filmas Laika tilti producents Uldis Cekulis un režisore Kristīne Briede, bet Lietuvā viņiem piebiedrojās otrs filmas režisors - lietuviešu klasiķis Audrjus Stonis, kuru ceremonijā pavadīja arī viņa māte, Lietuvas teātra un kino aktrise Regīna Kazlauskaite.

Svinīgajā ceremonijā piedalījās arī Lietuvas Kino centra vadītājs Rolands Kvietkauskas un Latvijas Nacionālā Kino centra vadītāja Dita Rietuma.

Avots: nkc.gov.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu