Latvijas simtgadnieki gatavojas salidojumam un tiek apbrīnoti Vācijā

10.08.2018.

Ielūgumu piedalīties valsts galvaspilsētas Rīgas rīkotajā Latvijas simtgadnieku otrajā salidojumā  ir saņēmusi arī mālpiliete Lidija Sīmane.

“Pieņemt dzīvi, kāda tā ir. Neķert kreņķi. Pateikties Dievam”, tā es dzīvoju – saka Lidija Sīmane, kura ir četrus gadus vecāka par Latvijas valsti.

Apbrīnojams, fantastisks, cilvēks, apveltīts ar asu prātu un interesi par notiekošo valstī, cilvēks ar cieņu un labestību pret saviem līdzcilvēkiem,  – tā Latvijas valsts vienaudzi ar komplimentiem apber Mālpils pašvaldības darbinieki un iedzīvotāji. “Lidijas kundze ir liela rokdarbniece, darbojas lietišķās mākslas pulciņā, cep sklandraušus un “čāpo” uz veikalu, bet savā 104. dzimšanas dienā dejoja valsi,” stāsta bijušais Mālpils novada Domes priekšsēdētājs Aleksandrs Lielmežs, piebilstot, ka izturību brašajai mālpilietei palīdz uzturēt viņas ierastais ikdienas sportiskais ritms – katru dienu nosoļot vismaz 2-3 kilometrus.

Vācijas Šlezvigas - Holšteinas zemes televīzijas uzmanību Lidija Sīmane izpelnījās saistībā ne tikai ar savu sportisko soļošanas azartu, bet  ar piedalīšanos dokumentālajā filmā “100 gadi esības vējos”, kur Lidijas kundze ir viena no filmas varoņiem. Kopā ar 13 Latvijas valsts vienaudžiem Lidija Sīmane filmā stāsta savu stāstu, kas iezīmēts valsts esības pirmajā gadsimtā. Vēstījums par Latvijas enerģiskajiem simtgadniekiem tika demonstrēts Vācijas televīzijas NRD kanāla  un raisījis lielu interesi skatītājos. 

Otrajā Latvijas simtgadnieku salidojumā, kas 25.augustā notiks Rīgā Ziemeļblāzmas pilī, Lidija Sīmane satiksies ar filmā un pirmajā simtgadnieku salidojumā iepazītiem laikabiedriem, piemēram ar Jūlijas kundzi, kura šogad iegājusi 107. dzīves gadā. Salidojumā varēs satapt Veltas kundzi, kura ir dzimusi pusstundu pirms Latvijas valsts dzimšanas dienas. Uz salidojumu aicināto viesu vidū vidū ir aktieri un sportisti, zinātnieki, mehāniķi, mazbānīša vadītājs, skolotāja - kopumā dažādu profesiju cilvēki,  Latvijas valsts attīstības aculiecinieki un dalībnieki,  cilvēki, kuri veidojuši mūsu sabiedrību, stiprinājuši ģimeniskās vērtības un godājuši darba tikumu, pārdzīvojuši un izturējuši grūtus un traģiskus brīžus, piepildījuši  sapni par brīvu un neatkarīgu valsti. 

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu