Latvijas valsts simtgades notikumu izlase Kurzemes reģionā

12.11.2018.

Jau šonedēļ ar plašu programmu visā Latvijā un pasaulē svinēsim Latvijas valsts dibināšanas 100. gadadienu. Daudzveidīgs pasākumu klāsts tiek piedāvāts gan Rīgā, gan Latvijas reģionos, bet pasaulē Latvijas vārdu godinās starptautiskā diplomātiskā programma. Svētku dienās notiks vairāk nekā 900 daudzveidīgi notikumi, no kuriem lielākā daļa būs bez maksas. Veidojot pasākumu programmas, īpaši domāts, lai ikvienam cilvēkam būtu aktīvas līdzdalības iespējas un lai valsts dzimšanas diena ir personīgi īpašs notikums ikvienam. Ierosmei – ieteikumi, kas palīdzēs orientēties plašajā 18. novembra piedāvājumā. 

18. novembra saullēktā, plkst. 08.11, ikviens aicināts pievienoties Latvijas rīta ieskandināšanai, kopā iesākot Latvijas valsts dzimšanas dienu un simboliski vēlot Latvijai saules mūžu. Šajā rītā ikkatrs aicināts ģimenes vai draugu lokā godināt Latvijas valsts karogu, nodziedāt Latvijas valsts himnu, kopā muzicēt un ieskandināt Latviju tās lielajā jubilejā. Kopīga Latvijas rīta ieskandināšana ar svētku programmu notiks Kolkā, Alsungā un citviet Latvijā un pasaulē. 

No plkst. 10.00 Liepājā, Jāņa Čakstes laukumā, noritēs iniciatīva „Brīvības sardzē”, kas veltīta goda sardzei.

Akcijas mērķis ir parādīt, ka Latvijas jaunā paaudze ir gatava iesaistīties kopējās valsts nākotnes veidošanā un simboliski Latvijas valsts dzimšanas dienā stāvēt goda sardzē pie brīvības simboliem, norādot, ka jauniešiem rūp savas valsts drošība un aizsardzība. Ikviens aicināts atbalstīt mūsu jauniešus šajā atbildīgajā uzdevumā.

Dienas vidū, plkst. 14.00, Liepājas Latviešu biedrības namā norisināsies svētku sarīkojums “Godi”, kurā piedalīsies Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra dalībnieki.

Pasākumu vadīs Liepājas teātra aktieri Anete Berķe un Kaspars Kārkliņš, kas rūpēsies par to, lai klātesošie, skatoties krāšņas dejas un klausoties skanīgas dziesmas, iegūtu kopības un svētku sajūtu.

Savukārt Ventspilī, Livonijas ordeņa pils izstāžu zālē jau no 16. novembra apskatāma vērienīga Ventspils muzeja krājumu izstāde “Latvijas 100 gadi Ventspilī”.

Izstādē koncentrētā veidā izstāstīti pilsētas notikumi Latvijas pasaules notikumu kontekstā. Katram Ventspils notikumam simts gadu posmā atrasts arī priekšmetisks vēstījuma papildinājums.

Ventspils Teātra namā “Jūras vārti” 18. novembrī plkst. 16.00 būs baudāms Valsts svētku koncerts kopā ar Kristīni Prauliņu, Latvijas Radio vokālo kori un Latvijas Radio Bigbendu.

Šis koncerts klausītājiem atklās citādu skatījumu uz tautasdziesmu ar jauniem tautasdziesmu aranžējujmiem, ko radījis slavenais austrāliešu multimākslinieks Džeimss Morisons. Svētku koncertā izskanēs skaņdarbi no Maestro Raimonda Paula programmas “Veltījums tautasdziesmai”, kā arī dziesmas no Kristīnes Prauliņas un R. Paula jaunākā albuma “Kontrasti”.

Svinību kulminācija Liepājā un Ventspilī gaidāma vakarpusē, kad abās pilsētās gaidāms koncerts un uguņošana.

Liepājas koncerts ar populāru mūziķu uzstāšanos tiek organizēts pie koncertzāles “Lielais dzintars”, un tā sākums plkst. 17.00. Koncerta stāstu veidos tautas dziesmas, kā arī populāru un tautā mīlētu Liepājas autoru radītās dziesmas dažādos laikos. Noslēgumā – krāšņa svētku uguņošana Liepājas komponista Jāņa Lūsēna radītās mūzikas pavadījumā.

Ventspilī, Tilta dārzā, plkst. 19.00 svētku koncerts sāksies ar liriskām Imanta Kalniņa dziesmām talantīgās solistes Aleksandras Špicbergas izpildījumā. Turpinājumā uzstāsies Latvijas teātru vadošie aktieri, kuri izpildīs fragmentus no latviešu patriotiskajiem mūzikliem un rokoperām. Kā jau svētkos pieklājas, koncerts noslēgsies ar uguņošanu. 

Ievērības cienīgs pasākums gaidāms Tukumā jau 15. novembrī plkst. 17.00, kad notiks Zigfrīda Annas Meierovica pieminekļa atklāšanas svinības.

Tukuma novada iedzīvotāji un viesi ir laipni gaidīti Z. A. Meierovica laukumā, Lielās un Jaunās ielas krustojumā, lai godinātu diženā valstsvīra piemiņu. Pieminekli atklās Latvijas Republikas prezidents Raimonds Vējonis un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Pasākumu vadīs aktieris Artūrs Skrastiņš, bet par muzikālo noskaņu rūpēsies Jānis Lūsēns, Zigfrīds Muktupāvels un Kristīne Zadovska. Turpat Z. A. Meierovica laukumā plkst. 20.00 būs iespēja vērot Tukuma pilsētas Kultūras namā notiekošo svētku koncertu, kas ir pilsētas domes dāvana Tukuma novada iedzīvotājiem. Koncerts ir stāsts par cilvēka garu un Daugavu, par tiltu starp pagātni un šodienu, tiltu mūsu dzīvei, likteņiem un attiecībām, kas izskanēs Imanta Kalniņa, Zigmara Liepiņa, Raimonda Paula, Jāņa Lūsēna, Kārļa Lāča, Ulda Marhilēviča un daudzu citu komponistu melodijās.

Kuldīgā, tāpat kā citviet Latvijā, tiks pasniegtas Goda balvas novada iedzīvotājiem.

Apbalvošana notiks 18. novembrī plkst. 15.00 Kuldīgas kultūras centrā, kur pēc svinīgās ceremonijas būs skatāms arī Kuldīgas kultūras centra amatiermākslas kolektīvu koncerts.

No plkst. 17.30 Kuldīgas iedzīvotājiem un viesiem par prieku Liepājas un Baznīcas ielā būs skatāms gaismas ceļš un video stāsts ”Kuldīga un novads 100 gados”. Bet plkst. 18.00 Kuldīgas rātslaukumā tiks atklāts koncerts ar Kuldīgas mūziķu uzstāšanos, kam sekos domes priekšsēdētājas Ingas Bērziņas uzruna un muzikālās apvienības “Raxtu Raxti” koncerts.

Savukārt tiem, kuri vēlas nomodā sagaidīt arī jaunās simtgades pirmo dienu, no plkst. 23.00 būs iespēja dejot Simtgades klubu nakts pasākumos, kur tiks atskaņota tikai pašmāju mūzika. Sekojiet līdzi informācijai savā iecienītajā izklaides vietā.

18. novembrī ikviens aicināts doties uz svinīgajiem pasākumiem vai godināt valsti draugu lokā rakstainos cimdos. Svētku dienā velc rakstainus cimdus, sūti sveicienus draugiem, publicējot sociālajos tīklos lieto tēmturi #LV100. Plašāka svētku programma un informācija par 2018. gada 18. novembra notikumiem Kurzemē un citviet: www.LV100.lv/18novembris.

 

Papildu informācija:
Linda Pastare
Latvijas valsts simtgades biroja sabiedrisko attiecību speciāliste
Kultūras ministrija
Tel. 67330339 / Mob.tel. 29374438
E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! www.lv100.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu