Likteņdārzā atklās piemiņas vietu Latvijas valsts dibinātājiem un atjaunotājiem

03.09.2020.

Svētdien, 6.septembrī, Likteņdārzā oficiāli atklās piemiņas vietu Latvijas valsts dibinātājiem un neatkarības atjaunotājiem. Ceremonijā klātesošos uzrunās Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Kokneses fonda padomes priekšsēdētāja, Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete, biedrības "4.maija Deklarācijas klubs" prezidente Velta Čebotarenoka un valdes loceklis Ivars Briedis. Ceremonijā piedalīsies arī citi bijušie Augstākās padomes deputāti, kuri balsoja par Latvijas neatkarības atjaunošanu.

 

Neatkarības deklarācijas pieņemšanai šogad aprit 30. gadadiena un piemiņas vietu bija plānots atklāt 4. maijā, taču vīrusa pandēmijas un ar to saistīto pulcēšanās ierobežojumu dēļ šajā pavasarī to nācās atlikt. 6. septembris par piemiņas vietas atklāšanas datumu izvēlēts, ievērojot, ka šajā dienā pirms 29 gadiem PSRS bija spiesta atzīt 1940. gadā okupēto Baltijas valstu pilnīgu neatkarību.

Līdz ar jaunās piemiņas vietas izveidi Likteņdārzs kļuvis par vienīgo vietu Latvijā, kur vienuviet godināti gan Latvijas Tautas padomes locekļi, kuri 1918. gada 18. novembrī pasludināja Latviju par patstāvīgu, neatkarīgu un demokrātisku republiku, gan Augstākās padomes deputāti, kuri pieņēma Latvijas neatkarības deklarāciju 1990. gada 4. maijā. Apliecinot mūžīgu pateicību šiem cilvēkiem, viņu vārdi ir iegravēti uz plāksnēm piemiņas vietā.

Jaunā piemiņas vieta Likteņdārzā iekārtota Draugu alejas sākumā, tā veidota sadarbībā ar biedrību "4. maija Deklarācijas klubs". Piemiņas vietas projekta autores ir Latvijas Lauksaimniecības universitātes Vides un būvzinātņu fakultātes dekāne un Ainavu arhitektūras un plānošanas katedras profesore Daiga Zigmunde un LLU Ainavu arhitektūras un plānošanas katedras vadītāja, asociētā profesore Natalija Ņitavska.

Mediju ievērībai! Atklāšanas ceremonijas sākums plānots pl. 12:00, pulcēšanās pie piemiņas vietas no 11:30.

Likteņdārzs ir unikāla, par ziedojumiem veidota piemiņas vieta, kas pēc pasaulē pazīstama Japānas ainavu arhitekta Šunmjō Masuno (Masuno Shunmyō) projekta un arhitekta Andra Kronberga uzraudzībā top uz salas Daugavā pie Kokneses. Likteņdārzu aizsargā 2018.gadā Saeimā pieņemts īpašs Likteņdārza likums.

Likteņdārzs top kā gaišas atceres dārzs, kur svinēt latviešu tautas izturību un gara spēku. Tas veltīts visu latviešu piemiņai, kuri 20. gadsimtā gājuši bojā vai cietuši svešu varu dēļ. Dārzs apvieno izcilu kultūrainavu, arhitektūru ar Kokneses pussalas dabas un Daugavas krāšņumu. Ik gadu Likteņdārzu apmeklē 70 000 - 100 000 viesu, no kuriem aptuveni 30% ir bērni un jaunieši.

 

Papildu informācija:
Nodibinājums "Kokneses fonds"
E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
Elīna Bīviņa
E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
Tālrunis: +371 29405397
www.liktendarzs.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu