Matīšos notiks Burtnieku gudrības darbnīca un laikmetīgās dejas izrādes

05.07.2017.

Pirmdien, 17. jūlijā Matīšos notiks Latvijas valsts simtgades programmas projekta “Burtnieku pils tīstokļus meklējot” trešā gudrības darbnīca. To papildinās laikmetīgās dejas izrāžu programma “Bērniem un pārējiem: pasakas, skaņas un vīru duets”. Izrādes būs iespējams noskatīties bez maksas ikvienam interesentam.

Projekta “Burtnieku pils tīstokļus meklējot” darbnīcās piedalās Burtnieku novada Sociālā dienesta darbinieki, klienti un citi iedzīvotāji. Iepriekšējās darbnīcas notika Burtniekos, bet trešajā norises reizē projekts devies uz citu novada ciemu – Matīšiem, kur notiks gan Burtnieku gudrības darbnīca iepriekšējo darbnīcu dalībniekiem, gan neliels dejas festivāls, kurā aicināts piedalīties ikviens interesents.

Darbnīcas vadīs Agate Bankava, Inta Balode un Dainis Siliņš, un tematiskā ievirze šoreiz saistīsies ar publisko telpu, sava viedokļa paušanu gan verbālā veidā, gan ar klātbūtni vai darbību. Klātbūtne publiskajā telpā vienmēr ir saistījusies ar cilvēku vēlmi un spēju realizēt savas tiesības uz demokrātiju. ASV horeogrāfe Debora Heja uzskata, ka pats fakts, ka viņa dejo, ir politiska izvēle. Neviens nav ne par vecu, ne jaunu, lai realizētu savas demokrātijas tiesības. Paralēli praktiskajām nodarbībām darbnīcu dalībnieki iepriekšējās tikšanās reizēs jau anonīmā aptaujā pauduši viedokli par to, kas ir demokrātija, ko valdībai vajadzētu darīt un ko viņiem pašiem vajadzētu darīt, lai dzīve kļūtu labāka.

Laikmetīgās dejas izrāžu programmas “Bērniem un pārējiem: pasakas, skaņas un vīru duets” ietvaros būs iespēja noskatīties trīs izrādes un piedalīties sarunās pēc izrādēm. Iecerētas arī vairākas aktivitātes vidē – kolektīvi gājieni no vienas izrādes norises vietas uz otru un sarunas pie ugunskura.

“7 PASAKAS PAR ŅUKUCĪTI” – zīmējumu izrāde bērniem un citiem
12.00 Spoguļzālē, Skolas ielā 11
Zīmēšana ir darbība, ne tikai jau uzzīmēts zīmējums. Izrādē zīmēšanai ir vadošā loma, tā ir gleznotājai Andai Lācei, to papildina laikmetīgās dejas fragmenti, solo Agnese Bordjukova, un teicējs Varis Klausītājs, kurš stāsta notikumus par Ņukucīti.
Izrādes izpildītāji ir arī izrādes autori. Izrādē izmantotas dzejnieka Aivara Neibarta pasakas.
Mūzikas fragmenti no Z. Huseina kompozīcijām
Režisors un teicējs – Varis Klausītājs
Gleznotāja – Anda Lāce
Laikmetīgās dejas horeogrāfe un dejotāja – Agnese Bordjukova
Producents: Zīmējumu teātris
Ierobežotā telpas izmēra dēļ nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, rakstot uz Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! vai zvanot pa tālr. 29697319!

“FAFABULALA” – stāsts par divu vīru sarunu vīriem, sievām un arī bērniem
14.15 Matīšu estrādē
Izrāde “Fafabulala” ir par divu cilvēku komunikāciju, kas, lai cik toleranti un demokrātiski mēs būtu, vienmēr būs subjektīva. Izrāde atgādina, ka nav vienas patiesības. Atšķirība ir tikai mūsu attieksmē, veidojot dialogu vienam ar otru, ķermenisku vai verbālu. Dzīvē viss ir mainīgs – no asarām līdz smiekliem, līdz šausmām un otrādi.
Horeogrāfija: Agate Bankava
Dejo: Ivars Broničs, Jānis Putniņš
Dramaturģe: Anna Zvaigzne
Producents: Laikmetīgās dejas kompānija „Ārā” un biedrība „Party”

“DZIRDI MANI” – no ķermeņa sadzirdēšanas tapusi skaniski-vizuāla izrāde visiem
15.30 Pasākumu zālē, Skolas ielā 11
Izrādes horeogrāfe Agnese Bordjukova pēta cilvēka ķermeni un tā radītās skaņas. Skaņa ir ikviena objekta regulāras svārstības. Vibrācija ir kustības, kas rada skaņu. Cilvēka ķermenī noris konkrēti un naturāli,  tāpat arī neapzināti un abstrakti procesi. Dažus no tiem ir iespējams kontrolēt, bet ir arī tādi, kas notiek ārpus cilvēka gribas un vadības. Tomēr viss atbalsojas. Ķermenis ir milzīga krātuve, kurā var atrast neskaitāmas liecības par tās īpašnieku un ārējo pasauli. Tā ir līdz galam neatklāta un noslēpumaina pasaule, kurai var pietuvoties, to sadzirdot.
Režija, horeogrāfija: Agnese Bordjukova
Dejo: Latvijas Kultūras akadēmijas 3. kursa bakalaura programmas “Laikmetīgā dejas māksla” studenti
Autentiskās balss konsultante: Dana Indāne
Scenogrāfe: Krista Briģe
Tērpu māksliniece: Katrīna Virziņa
Gaismu mākslinieks: Ivars Tilčiks
Video ieraksta un skaņas operators: Tālivaldis Tālis Āboltiņš
Fotogrāfe: Margarita Germane
Atbalsta: Latvijas Kultūras akadēmija, VKKF un Rīgas dome
Ierobežotā telpas izmēra dēļ nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, rakstot uz Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! vai zvanot pa tālr.29697319!

Par projektu:
Sadarbībā ar Burtnieku novada sociālo dienestu projekts “Burtnieku pils tīstokļus meklējot” turpināsies līdz 2018. gada martam. Burtnieku gudrības darbnīcas notiks sešas reizes un pulcēs iedzīvotājus no visiem novada pagastiem. Gada garumā starptautiska mākslinieku un teorētiķu grupa tiksies ar Burtnieku novada cilvēkiem dejas, mūzikas, mākslas, filozofijas un literatūras lekcijās, darbnīcās un meistarklasēs, kopīgi veiks praktiskus darbus un piedalīsies sarunās ar dažādu jomu pārstāvjiem. Mācoties cits no cita zināšanām, pieredzes un savstarpējās saskarsmes, mākslinieki un Burtnieku novada iedzīvotāji mēģinās noskaidrot, kādas gudrības jāatrod Burtnieku grāmatās, lai Gaismas pils reiz celtos augšup.
Projektu īsteno biedrība “LAUKKU”, Dance.lv žurnāls (www.journal.dance.lv), Burtnieku novada Sociālais dienests, Matīšu kultūras nams.
Atbalstītāji un sadarbības partneri: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Republikas Kultūras ministrija VKKF mērķprogrammas “Latvijai – 100” ietvaros, Burtnieku novada pašvaldība, Matīšu pagasta pārvalde, Matīšu kultūras nams.

                                                                                                             
Papildu informācija:
Inta Balode
Projekta “Burtnieku pils tīstokļus meklējot” kuratore
+371 29211203
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

Save

Save

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu