Pirmizrādi piedzīvos dokumentālā filma par Valsts policijas 100 gadu vēsturi

03.12.2018.

Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros Latvijas Televīzijā tapusi filma par Valsts policijas vēsturi “Lieta Nr. 1918-2018”, kurā policijas attīstība parādīta no trīs Latvijas sabiedrībā labi zināmu noziedznieku atmaskošanas prizmas – sākot no pašiem policijas pirmsākumiem līdz pat mūsdienām.

Piektdien, 7. decembrī plkst. 21.15 LTV1 un REPLAY.lv tā piedzīvos pirmizrādi.

Režisora Uģa Kronberga un scenārija autora Gunta Bojāra filma ir dokumentāli vēsturisks stāsts par spilgtākajiem noziedzniekiem, tiesībsargu izaicinājumiem un panākumiem, kas veidojuši Valsts policijas pagātni. Valsts policijas vēsture nesākas ar Latvijas neatkarības atjaunošanu – to veido arī laiks, kad to pirms 100 gadiem pirmo reizi izveidoja un policisti vēl pārvietojās ar zirgiem, to veido arī padomju laiks, un arī attīstība kopš neatkarības atgūšanas, kad policijas darbā ir ienākušas tehnoloģijas un arī DNS noteikšanas ierīces.

Filmas pamatā ir vēsturiski stāsti par tiesībsargu pielietotajām noziegumu atklāšanas metodēm, kļūdām un panākumiem. Arhīvu materiāli, aculiecinieku intervijas, sarunas ar izmeklētājiem un noziegumu un izmeklēšanas procesa inscenējumi stāsta par triju Latvijas sabiedrībā dažādos laikos labi pazīstamu un baisu noziedznieku – Anša Kaupēna, Staņislava Rogaļova un tā dēvētā Imantas pedofila – atmaskošanu. Inscenējumos piedalījušies arī profesionāli aktieri, piemēram, Staņislava Rogaļova lomā iejuties Liepājas teātra aktieris Kaspars Gods.

Dokumentālās filmas “Lieta Nr. 1918-2018” pirmizrāde LTV1 un REPLAY.lv – 7. decembrī plkst. 21.15.  Filmu veidojis režisors Uģis Kronbergs un scenārija autors Guntis Bojārs, tā tapusi sadarbībā ar Iekšlietu ministriju un Valsts policiju. Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros Latvijas Televīzijā tapušas trīs dokumentālās filmas – par Valsts policijas, Valsts robežsardzes un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vēsturi simts gadu garumā. Tās ir nozīmīgs ieguldījums Iekšlietu ministrijas dienestu vēstures apkopošanā un saglabāšanā.

Papildinformācija:
Krista Luīze Priedīte
Komunikācijas speciāliste
Tālr. 67200371
Mob. 26238231
E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu