Rafaēls (1483-1520). "Svētā Katrīna no Aleksandrijas" Itāļu renesanse Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA

20.03.2018.

Izstādes norise 2018. gada 21.marts - 22.aprīlis

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA, Doma laukums 6, Rīga

Pateicoties Itālijas Markes reģionam, Itālijas vēstniecībai Latvijā un Markes Nacionālajai galerijai, no 2018. gada 21. marta līdz 22. aprīlim Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA (Doma laukumā 6, Vecrīgā) būs skatāma izcilā itāļu renesanses mākslinieka Rafaēla Sancio da Urbīno glezna "Svētā Katrīna no Aleksandrijas". Rafaēls Latvijā tiek eksponēts pirmo reizi.

Itāļu augstās renesanses gleznotājs Rafaēls Sancio da Urbīno (Raffaello Sanzio da Urbino, 1483-1520) ir viens no 15.-16. gadsimta ievērojamākajiem māksliniekiem, kura dzimtas saknes ir Markes reģionā, Urbīno pilsētā. Dzīves laikā Rafaēls radījis neskaitāmus meistardarbus, kas izceļas ar formas skaidrību, kompozīcijas vieglumu, harmonijas izjūtu un sievietes - īpaši Dievmātes tēla - poētiskumu.

Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA apmeklētāji ieraudzīs autora agrīno darbu "Svētā Katrīna no Aleksandrijas" (1500-1503) no Markes Nacionālās galerijas kolekcijas. Nelielais vertikālā formāta darbs ir apgleznots no abām pusēm, tādēļ, iespējams, tapis kā altārgleznas sānu panelis. Gleznas otrā pusē attēlota marmora imitācija un aplis ar ierakstu, kuru skatītājs redzētu brīdī, kad altāris būtu aizvērts. Altāra centrālā daļa līdz mūsdienām nav saglabājusies, bet tā pretējās puses panelis šobrīd atrodas privātkolekcijā ASV.

Rafaēla darba "Svētā Katrīna no Aleksandrijas" eksponēšana ir dāvana Latvijas Republikai simtgadē no Markes reģiona. Izstādes atklāšana ievada Markes reģiona dienas Rīgā, kas norisināsies no š. g. 20. līdz 23. martam, un turpinās vēstīt par itāļu renesanses kultūru līdz pat 22. aprīlim.

Markes Nacionālā galerija atrodas Rafaēla dzimtajā pilsētā Urbīno, skaistajā 15. gadsimta Palazzo Ducale. Galerijas apmeklētājiem pieejams bagāts krājums, kurā ietilpst 13.-18. gadsimta glezniecība, tēlniecība, keramika, monētas, zīmējumi un atsevišķas mēbeles, tomēr kolekcijas kodolu veido itāļu renesanses glezniecība.

Muzeja apmeklētājiem būs iespēja ne vien redzēt Rafaēla mākslas darbu, bet arī piedalīties dažādos ar Itālijas kultūru saistītos pasākumos un atklāt Markes reģionu.

SAISTĪTIE PASĀKUMI:

* 22. marts - Radošā darbnīca "Renesanses krāsas" bērniem un skolēniem

20. aprīlis (ar iepriekšēju pieteikšanos)

Mērķauditorija: pirmsskolas vecuma bērnu un skolēnu grupas

Materiāli līdzi ņemšanai: visi darbam nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti uz vietas

Darbnīcas cena: 1,50 EUR no personas

Vietu skaits ierobežots (20 dalībnieki)

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni (+371) 67 357536 vai e-pastu Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

* 27. martā plkst. 12.00 Skolotāju seminārs

"Itāļu renesanses māksla un Rafaēla darbi"

Mērķauditorija: skolotāji

Dalība seminārā ir bez maksas

Vietu skaits ierobežots

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni (+371) 67 357534 vai e-pastu Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

* 29. martā plkst. 18.00 Koncerts "Easter Motets"

"Abaronin Ensemble" senās mūzikas koncerts, veltīts Lieldienu gaidīšanas laikam un Rafaēla dzimšanas dienai

Mērķauditorija: aicināti visi interesenti!

Biļešu cena: bezmaksas ieeja ar ielūgumu, ko iespējams izņemt

Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA kasē

Vietu skaits ierobežots

* 5. aprīlī plkst. 17.00 "Sv. Katrīnas kults viduslaikos un renesansē. Vēsture, māksla, mūzika"

Ar lekciju "Svētā Katrīna no Aleksandrijas - Ēģiptes vizītkarte viduslaiku Eiropā" uzstāsies Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes Baznīcas un reliģiju vēstures katedras docents, priesteris Dr. hist. eccl. Andris Priede. Vakara muzikālo gaisotni renesanses laikmeta noskaņās radīs tenors Jānis Kurševs.

Pasākums norisinās sadarbībā ar Dantes Aligjēri biedrību Latvijā.

Mērķauditorija: aicināti visi interesenti!

Dalības maksa: pieaugušajiem - 3,00 EUR; skolēniem, studentiem, pensionāriem - 1,50 EUR

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama

Uzziņas pa tālruni (+371) 67 357534 vai e-pastu Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

* 7. aprīlī plkst. 12.00 Ģimenes diena "Itāļu renesanses māksla"

Ģimenes dienas apmeklētājiem būs iespēja piedalīties muzeja speciālistu vadītā,

itāļu renesanses mākslai veltītā ekskursijā un radošajā darbnīcā.

Mērķauditorija: ģimenes ar bērniem vecumā no 4 līdz 12 gadiem

Norises vieta: Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA pastāvīgā ekspozīcija / Mazā skola

Materiāli līdzi ņemšanai: visi darbam nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti uz vietas

Dalības maksa: 1,50 EUR no personas

Vietu skaits ierobežots (25 dalībnieki)

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni (+371) 67 357534 vai e-pastu Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

* 10. aprīlī plkst. 17.00 Pasākums jauniešiem "Itāļu renesanse un Rafaēla māksla"

Tikšanās ar LNMM Jauniešu kluba dalībniekiem un saruna par itāļu renesansi un ievērojamā vecmeistara Rafaēla Sancio da Urbīno (Raffaello Sanzio da Urbino, 1483-1520) daiļradi

Mērķauditorija: jaunieši

Dalības maksa: ieejas biļete pastāvīgajā ekspozīcijā

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama

Uzziņas pa tālruni (+371) 67 357534 vai e-pastu Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

* 20. aprīlī plkst. 17.00 Lekcija "Rafaēla dzīve un agrīnie darbi"

Stāsta mākslas zinātniece, Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA vadītāja Daiga Upeniece

Lekcijā klausītāji uzzinās par izcilā itāļu renesanses mākslinieka Rafaēla Sancio da Urbīno (Raffaello Sanzio da Urbino, 1483-1520) dzīvi un agrīno daiļradi.

Mērķauditorija: pieaugušie, jaunieši. Aicināti visi interesenti!

Norises vieta: Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA Konferenču zāle (3. stāvā)

Dalības maksa: pieaugušajiem - 3,00 EUR; skolēniem, studentiem, pensionāriem - 1,50 EUR

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama

Uzziņas pa tālruni (+371) 67 357534 vai e-pastu Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

Muzejs ir slēgts oficiālajās svētku dienās: 1. janvārī, Lielajā Piektdienā, Lieldienās, Līgo un Jāņu dienās (23.-24. jūnijā), Ziemassvētkos (25.-26. decembrī), 31. decembrī.

BIĻEŠU CENAS:

Apmeklētājiem grupā, kurā ir vismaz 10 personas (neieskaitot grupas vadītāju - pedagogu vai gidu), piemēro 20% atlaidi. Grupas vadītājam ieeja bez maksas.

Pieaugušie: 3,00 EUR

Skolēni: 0,50 EUR

Studenti, pensionāri: 1,50 EUR

Ģimenes biļete (1-2 pieaugušie ar 1-4 bērniem vai viena daudzbērnu ģimene): 5,00-7,00 EUR

Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem; bāreņiem vai bez vecāku gādības palikušajiem bērniem (uzrādot apliecību); bērniem līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti, personām ar I un II grupas invaliditāti (uzrādot invaliditātes apliecību); vienai personai, kas pavada bērnu līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti vai personu ar I grupas invaliditāti; Latvijas mākslas skolu un mākslas profesionālās vidējās izglītības iestāžu audzēkņiem (uzrādot apliecību); Latvijas Mākslas akadēmijas pilna laika studentiem (uzrādot apliecību); profesionālās vidējās izglītības iestāžu audzēkņiem vai augstskolu studentiem, kas apgūst vai studē vizuālo un lietišķo mākslu, dizainu, kultūras vēsturi, muzeoloģiju, arhitektūru, restaurāciju, mācību vai studiju procesa ietvaros (vismaz dienu iepriekš iesniedzot rakstveida izglītības iestādes iesniegumu muzeja direktoram); Latvijas muzeju darbiniekiem (uzrādot apliecību); Starptautiskās muzeju padomes (ICOM) biedriem (uzrādot biedra karti); Latvijas Mākslinieku savienības biedriem (uzrādot apliecību); LNMM Drauga kartes īpašniekiem (uzrādot karti un personu apliecinošu dokumentu); plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, kas atspoguļo norises muzejā (uzrādot preses karti); grupu (ne mazāk par 10 apmeklētājiem) vadītājam (pedagogam vai gidam); ikgadējās starptautiskās akcijas "Muzeju nakts" laikā no plkst. 19.00; visiem apmeklētājiem pastāvīgās ekspozīcijas apskate katra mēneša pēdējā svētdienā un Starptautiskajā muzeju dienā - 18. maijā.

Papildu informācija: www.lnmm.lv

https://ambriga.esteri.it/ambasciata_Riga/lv

Pirmdienās slēgts

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu