Smilšu kino skolas solā un ceļojums gadalaikos Daugavpils 12. vidusskolā

28.12.2021.

Bērnība nav iedomājama bez rotaļām smilšu kastē, taču smiltis ir ne tikai rotaļu materiāls, bet arī plaši izmantojamas mākslā. Kā piemēru var minēt smilšu kino, ar kuru programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros iepazinās Daugavpils 12. vidusskolas 1., 3. klašu un 4.a klases audzēkņi.

Skolēni  uzzināja par smilšu kino mākslu, kā tā tiek veidota, kā arī noskaidroja, ka no smiltīm var veidot arī gleznas. Smilšu kino māksliniece Zane sagatavoja īpašu smilšu kino video sveicienu mūsu skolai. Pateicoties programmai "Latvijas skolas soma", bērniem tika piedāvāta iespēja katram izveidot savu krāsaino smilšu aplikāciju.

Lūk, dažas skolēnu atsauksmes:

"Nebiju iedomājies, ka no smiltīm var izveidot gleznu!"

"Nezināju, ka smiltis var būt krāsainas."

"Forši, ka ar smiltīm var zīmēt!"

"Cik skaisti sanāca, es to uzdāvināšu māsai Ziemassvētkos!"

"Cik skaisti izskatās mūsu skolas logo uzzīmēts smilšu kino!"

Rakstu sagatavoja Daugavpils 12. vidusskolas 3. klašu audzinātājas Inese Gradkovska, Maija Ruskule, Liene Vasiļjeva.

____________________

Savukārt 15. un 17. decembrī Daugavpils 12. vidusskolas 4.a un 4.b klases skolēni izbaudīja brīnišķīgu ceļojumu cauri gadalaikiem, klausoties Gadalaiku radio, ko vadīja dziedātāja Rūta Dūduma-Ķirse un dziedātājs un komponists Jānis Ķirsis.

Improvizētā radio ēterā skanēja R. Paula, M. Brauna dziesmas, kā arī slavenā E. Melngaiļa kora dziesma "Jāņu vakars", mūzikas grupu "Līvi" un "Prāta Vētra" dziesmas Rūtas Dūdumas-Ķirses, Jāņa Ķirša un citu mūziķu izpildījumā. Tika minēti vairāku Latvijas rakstnieku darbi, piemēram, E. Virzas "Straumēni", J. Jaunsudrabiņa "Baltā grāmata", kuros var izbaudīt visu gadalaiku ritumu. Skolēniem bija iespēja virtuāli paviesoties arī gleznotājas Alises Mediņas izstādē "Satikšanās", kurā skatāmas gleznas, kurās atainota pilsēta dažādos gadalaikos.

Atraktīvā veidā vadītāji izstāstīja arī dažādus faktus par laika skaitīšanu senos laikos un dažādās valstīs. Protams, skanēja arī zināmas Ziemassvētku dziesmas.

Skolēnu iespaidi, noskatoties koncertlekciju "Ceļojums gadalaikos. Ziema":

"Dziedāšana un spēlēšana uz instrumentiem bija ļoti skaista. Radio arī bija interesants, jo vadītāji pastāstīja faktus, ko es vispār nezināju."

"Koncertlekcijā dziedātāji skaisti dziedāja, bija ļoti skaisti izrotāta studija."

"Es uzzināju, cik sver zvaigzne, kas rotā Rokfellera egli Ņujorkā."

"Koncertlekcija vizuāli ļoti skaista, brīnišķīgi dziedāja Rūta Dūduma-Ķirse. Ar sajūsmu klausījos Ziemassvētku dziesmas."

"Man patika, ka koncertlekcija bija veidota kā Gadalaiku radio. Interesanti radio vadītāji – Rūta un Jānis – izstāstīja interesantus faktus par Ziemassvētku tradīcijām."

Informāciju sagatavoja Daugavpils 12. vidusskolas direktores vietniece Signe Kotova.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu