Tiešrādes pasākums "Vienpadsmitajā vienpadsmitos"

10.11.2021.

11. novembrī plkst. 11.00 Latvijas Nacionālais vēstures muzejs aicina pieslēgties tiešrādes pasākumam "Vienpadsmitajā vienpadsmitos", kas turpinās muzeja tradīciju ik gadu izlikt apskatei vienīgo pilno Lāčplēša Kara ordeņa komplektu (I, II un III šķiru), tikai šogad neierastākā – videotranslācijas formātā no muzeja krātuvēm Pulka ielā, kur vairāk nekā 1 000 000 unikālu vēstures priekšmetu vidū tiek glabātas arī Neatkarības kara liecības.

Vedot ieskatā pa LNVM krājuma telpām, Lāčplēša Kara ordeņu un citu ar tiem saistītu priekšmetu uzglabāšanas vietām, muzeja Numismātikas nodaļas vadītāja Anda Ozoliņa un pētnieks Mārtiņš Vāveris stāstīs par ordeņa idejas rašanos, dažādajām Lāčplēša dienas tradīcijām un rituāliem, to mainīgumu laika gaitā.

Uzzināsim, kā no skiču konkursa cauri diskusijām nonāca līdz tagadējam valsts augstākā militārā apbalvojuma izskatam, kuri mākslinieki piedalījās tā izstrādē, kur un kā tika kalts ordenis, ražotas tā lentas, drukāti diplomi. Pētnieki stāstīs arī par Lāčplēša Kara ordeņa piešķiršanas noteikumiem un procedūru, nēsāšanas kārtību, kavalieru privilēģijām un pienākumiem, kā arī Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru biedrības darbību un prominencēm.

Tiešrāde no muzeja krātuvēm facebook.com/LNVMuzejs

Tiešrādes ilgums plānots apmēram 30 minūtes.

 

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu