Alūksnē trimdas mākslinieces Austras Lindes tautumeitu izstāde

Alūksnē trimdas mākslinieces Austras Lindes tautumeitu izstāde — Latvija 100

Vieta Alūksnes muzejs

Alūksnē trimdas mākslinieces Austras Lindes tautumeitu izstāde — Latvija 100

Datums:21.10.2018 — 01.12.2020

Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros Alūksnes muzejs veido mākslinieces Austras Lindes tautumeitu miniatūru izstādi. Dziļā cieņā un pateicībā par bezgalīgo dzimtenes mīlestību, izstāde atklāta Austras Lindes dzimšanas dienā, 2018. gada 21. oktobrī, patriotiski sagaidot Latvijas jubilejas mēnesi.

Projekta mērķis ir nodrošināt unikāla kultūrvēsturiskā mantojuma – Austras Lindes 120 tautumeitu miniatūru pieejamību sabiedrībai, vairojot Latvijas iedzīvotājos un tautiešos ārvalstīs piederības un mīlestības sajūtas pret savu zemi un tās bagāto kultūras mantojumu, stāstīt un lepoties ar to viesiem no ārvalstīm, saglabāt to un nodot no paaudzes paaudzē.

Lai nodrošinātu piemērotus ilglaicīgas eksponēšanas apstākļus, projekta ietvaros paredzēts izgatavot stiklotus izstāžu stendus, kas izkārtoti "bezgalības" simbola formā, un apliecina mūsu apņēmību piepildīt Latvijai vēlēto saules mūžu un nodot unikālo kultūrvēsturisko mantojumu, kas ir vērtīgs pienesums Latvijas kultūrai. Stendos lellītes plānots izvietot dažādos rakursos, lai izceltu Austras Lindes smalko roku darbu no brunču aušanas līdz miniatūrās apkaklītes izšūtajam vissmalkākajam krustdūrienam.

Pateicoties Austras Lindes meitai Astrai Pavlovskai izstādē izveidots Austras Lindes piemiņas stūrīti, kurā tiks eksponētas arī miniatūrās stellītes, uz kurām tapuši miniatūrie tautas tērpi, un kuras nupat atceļojušas no ASV.

Latvijas valsts simtgades vēstījums "Es esmu Latvija" ir vijies cauri visai rokdarbnieces Austras Lindes dzīvei un vistiešākajā veidā raksturo viņas atstāto unikālo kultūrvēsturisko mantojumu – 120 tautumeitu miniatūras. Varbūt tāpēc, ka Austra Linde ir Latvijas vienaudze, dzimusi vien mēnesi pirms Latvijas – 1918. gada 21. oktobrī, vai tāpēc, ka lielāko dzīves daļu pavadījusi tālu no dzimtenes – trimdā ASV, viņas piederības sajūta Latvijai un mīlestība pret savu zemi bijusi simtkārt liela. Vienkārši patiesi mīlot savu zemi, savas tautas vērtības Austra Linde, pati to nemaz neapzinoties, ir atstājusi unikālu dāvanu savai Latvijai tik nozīmīgajā jubilejā.

Rada un dara: Alūksnes muzejs

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu