Baltijas Drāmas forums

Baltijas Drāmas forums — Latvija 100

Vieta Rīga

Baltijas Drāmas forums — Latvija 100

Datums:04.11.2017 — 12.11.2017

No 2017.gada 4. līdz 12. novembrim Rīgā notiks Baltijas Drāmas forums. Tas ir starptautisks ikgadējs Baltijas valstu teātra mākslas notikums, kas vienkopus pulcē visu trīs Baltijas valstu teātra praktiķus un teorētiķus, ļaujot novērtēt rīkotājvalsts sasniegumus nacionālās dramaturģijas laukā. 

PROGRAMMA

Vēsturiski (no 2000. līdz 2014. gadam) Latvijas, Lietuvas un Igaunijas Teātra savienības sadarbībā ar savu valstu Kultūras ministrijām ir organizējušas Baltijas Teātra festivālu, kura ietvaros uz festivāla rīkotājvalsti tika vesti divi nacionālās dramaturģijas iestudējumi. Kopš 2015. gada festivāls mainījis formātu un ieguvis nosaukumu Baltijas Drāmas forums, rīkotājvalstij aicinot pie sevis plašāku ārzemju viesu delegāciju un rīkojot nacionālās dramaturģijas skati, diskusijas, radošās darbnīcas, konferences u. c. notikumus. Katru gadu Forums notiek kādā no trim Baltijas valstīm – 2015. gadā Igaunijā, 2016. gadā Lietuvā, bet šogad, 2017. gadā, Latvijā. 

2017. gadā Baltijas Drāmas forums norisināsies Rīgā un to rīkos Latvijas Teātra darbinieku savienība. Pateicoties gan Raiņa un Aspazijas jubilejas gadam, gan ļoti veiksmīgiem jauno režisoru ietudējumiem pēdējās sezonās, Latvijai kā rīkotājvalstij 2017. gada rudenī Baltijas Drāmas forumā būs iespēja piedāvāt ļoti spilgtu, interesantu, augsti kvalitatīvu un daudzveidīgu programmu.

Tā būs lieliska iespēja prezentēt savus režijas, dramaturģija un aktiermākslas sasniegumus Baltijas valstu un Eiropas profesionāļiem un Latvijas teātra apmeklētājiem piedāvāt saistošu ieskatu mūsu teātra mākslas sasniegumos. Forumā piedalīsies visu trīs Baltijas valstu delegācijas, kurās tiks iekļauti teātru menedžeri, dramaturgi, aktieri, tulkotāji, teātra zinātnieki un žurnālisti. 

Baltijas Drāmas forumu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Borisa un Ināras Teterevu fonds, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu