Bērnu grāmatu izstāde “Pasaku mežā – pasaku māmuļas Margaritas Stārastes stāsti.”

Bērnu grāmatu izstāde “Pasaku mežā – pasaku māmuļas Margaritas Stārastes stāsti.” — Latvija 100

Vieta Korejas Nacionālajā Bērnu un jauniešu bibliotēkā

Bērnu grāmatu izstāde “Pasaku mežā – pasaku māmuļas Margaritas Stārastes stāsti.” — Latvija 100

Datums:06.02.2018 — 25.04.2018

6. februārī Korejas Nacionālajā Bērnu un jauniešu bibliotēkā atklāta bērnu grāmatu izstāde “Pasaku mežā – pasaku māmuļas Margaritas Stārastes stāsti.” Šo izstādi, par godu Latvijas simtgadei, organizē Latvijas vēstniecība Korejas Republikā sadarbībā ar Korejas Nacionālo Bērnu un jauniešu bibliotēku. Izstāde apskatāma līdz 25. aprīlim.

Izstādē piedāvājam iepazīt latviešu iemīļotās bērnu grāmatu autores un ilustratores Margaritas Stārastes darbus. M. Stāraste ir viena no ievērojamākajām latviešu bērnu autorēm, kuras grāmatas ir tikušas tulkotas vairākās valodās, tai skaitā poļu, lietuviešu, angļu, vācu, krievu un japāņu. 1999. g. M. Stāraste par ieguldījumu bērnu literatūrā saņēma visaugstāko Latvijas valsts apbalvojumu – Triju zvaigžņu ordeni.

Līdztekus grāmatām apmeklētājiem ir iespēja arī redzēt latviešu animācijas filmas pēc M. Stārastes stāstu motīviem, kā arī interesenti var aplūkot īpaši radītas lelles no Latvijas Leļļu teātra, kuras izmantotas, iestudējot leģendārās autores uzvedumus.

Tāpat izstādes telpas rotā brīnišķīgi gleznojumi un zīmējumi, kurus radījuši Liepājas Mūzikas, Mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) Bērnu mākslas skolas audzēkņi kā sveicienu Latvijas olimpiešiem Korejā.

Bērni un jaunieši savos mākslas darbos attēlojuši sporta skaistumu sniega, ledus un Latvijas krāsās. Latvijas valsts prezentācijas ietvaros, būs skatāma arī talantīgās mākslinieces Agneses Rudzītes taktilo darbu izstāde “Vēstules no Latvijas.”

Latvijas vēstniecība izsaka lielu paldies visiem tiem, kuri atbalstīja un piedalījās izstādes tapšanā: Latvijas Nacionālajai bibliotēkai, Latvijas Leļļu teātrim, LMMDV Bērnu mākslas skolas audzēkņiem un to skolotājiem Lainei Kinstlerei, Brigitai Pomerantei, Kristīnei Ulbertei, Kristīnei Vizbulei, bērnu zīmējumu kuratorei un māksliniecei Agnesei Rudzītei, filmu studijai “Avārijas Brigāde,” Gundai Vaivodei no Latvijas Radio LR3 un īpašs paldies par atsaucību ilustratores Margaritas Stārastes mazbērniem Ievai un Nilam Erdmaņiem.

Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Korejas Republikā
Adrese: 29, Hannam-daero 36-gil, Yongsan-gu, Seoul, 04417, Republic of Korea
Tālrunis:  +82 (0) 2-2022-3800
Fakss: +82 (0) 2-2022-3803
E-pasts:  Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv/seoul

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu