Dokumentāro liecību izstāde "Somu jēgeri Latvijā"

Dokumentāro liecību izstāde "Somu jēgeri Latvijā" — Latvija 100

Vieta Helsinku pilsētas dome, Helsinki, Somija

Dokumentāro liecību izstāde "Somu jēgeri Latvijā" — Latvija 100

Datums:01.11.2018 — 30.11.2018

Sagaidot Latvijas valsts dibināšanas simtgadi, pieaug interese arī par tās kaimiņvalstīm, kuras līdzīgi kā Latvija savu valstiskuma simtgadi svin šajos gados. Viena no šīm valstīm ir Somijas Republika, kas valstisko neatkarību pasludināja 1917. gada 6. decembrī. Sagaidot Latvijas Republikas un Somijas Republikas simtgades, aktualizējas nepieciešamība pētīt vēsturiskos notikumus, kas vieno mūsu valstis.

Somu jēgeri bija no Somijas izbraukušajiem brīvprātīgajiem izveidota Vācijas impērijas karaspēka vienība, kas kā 27. Karaliskais prūšu rezerves batajons 1916. -1917. gadā piedalījās Pirmā pasaules kara kaujās Austrumu frontē Latvijas teritorijā. 1918. gada 13. februārī Liepājā bataljons zvērēja uzticību Somijas valdībai un pēc tam atgriezās Somijā.

Dokumentāro liecību izstāde "Somu jēgeri Latvijā" iepazīstina ar jēgeriem un to gaitām Latvijā, Latvijas un Somijas Republiku tapšanu, atklāj kopīgo un atšķirīgo Somijas un Latvijas valstu veidošanās un tapšanas procesā un sniedz ieskatu jēgeru tradīciju kopšanu mūsdienās.

Izstāde iepazīstina ar Pirmā pasaules kara laikā dibināto somu nacionālo militāro vienību – jēgeriem, to gaitām Latvijā, atklāj kopīgo un atšķirīgo Somijas un Latvijas valstu tapšanas procesā un sniedz ieskatu jēgeru tradīcijās mūsdienās. Somu jēgeri bija Vācijas impērijas karaspēka vienība, kas izveidota no brīvprātīgajiem, kas bija atstājuši Somiju. Vienība 1916.−1917. gadā piedalījās Pirmā pasaules kara kaujās Austrumu frontē Latvijā.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu