Ekspozīcija "Baumaņu Kārlis un viņa laiks"

Ekspozīcija "Baumaņu Kārlis un viņa laiks" — Latvija 100

Vieta Limbažu muzejs (Burtnieku iela 7, Limbaži)

Ekspozīcija "Baumaņu Kārlis un viņa laiks" — Latvija 100

Datums:22.05.2020 — 30.06.2020

2020. gada 7. jūnijā aprit 100 gadi, kopš 1920. gada 7. jūnijā dziesma – lūgšana "Dievs, svētī Latviju!" – tika apstiprināta valsts himnas statusā. Godinot šo notikumu un Baumaņu Kārļa 185. jubileju, Limbažu muzejs aicina apmeklēt ekspozīciju par Latvijas Republikas himnas autora Baumaņu Kārļa dzīvi un devumu. Ekspozīcija izvietota Limbažu pilsmuižas ēkā - muzeja 1.stāva zālē, kurā ir pilnībā rekonstruēts 19. gs. 2. puses. interjers, izmantojot Limbažos un apkārtnē lietotas autentiskas mēbeles un iekārtojumu.

Izstādes apmeklētāji gūs ieskatu ne tikai par Baumaņu Kārļa dzīvi, bet arī radīs priekšstatu par saimnieciskajām norisēm un saviesīgo dzīvi laikā, kad Limbažos dzīves nogali pavadīja Baumaņu Kārlis.

Ekspozīcijā ir atspoguļota arī mazpilsētas daudznacionālā kultūrvide un pilsētas sadzīve gadsimtu mijā, kā arī Baumaņu Kārļa saistība ar tā laika ievērojamākām Latvijas personībām: Ausekli, Frici Brīvzemnieku, Alunānu u.c.

Komponista dzīve bijusi cieši saistīta ar Limbažu novadu - viņš dzimis Viļķenē, mācījies Limbažos, arī viņa mūža pēdējie gadi pēc atgriešanās no aktīvās dzīves Pēterburgā pavadīti Limbažos. Tolaik viņš iesaistījās mazpilsētas sabiedriskajā dzīvē, darbojoties Saviesīgajā biedrībā. Pateicoties viņa dāvinātajām grāmatām, pilsētā izveidojās pirmā publiskā bibliotēka. Valsts himnas autors apglabāts Limbažu kapos. 

Plašāk par muzeja apmeklēšanas noteikumiem ārkārtējās situācijas laikā www.limbazumuzejs.lv

Rada un dara: Limbažu muzejs

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu