ELLES ĶĒĶIS. ŅUJORKA-LATVIJA

ELLES ĶĒĶIS. ŅUJORKA-LATVIJA — Latvija 100

Vieta Dobeles bibliotēka

ELLES ĶĒĶIS. ŅUJORKA-LATVIJA — Latvija 100

Datums:17.05.2018

ELLES ĶĒĶIS. ŅUJORKA-LATVIJA — Latvija 100

Laiks:17:00

“Elles ķēķis. Ņujorka - Latvija” ir veltīts Ņujorkas dzejnieku grupējumam "Elles ķēķis", kura galvenie pārstāvji bija latviešu trimdas dzejnieki Gunars Saliņš un Linards Tauns.

Gunars Saliņš (dzimis 1924. gada 21. aprīlī, Dobelē, miris 2010. gada 29. jūnijā Glenridžā, Ņūdžersijā, ASV) 1944. gadā kopā ar sievu Jautrīti izceļojis no Latvijas.

“Elles ķēķis. Ņujorka - Latvija” izseko grupējuma darbībai no vairākiem skatpunktiem - caur Gunara Saliņa dzīvi un mākslu; trimdas rakstnieka Gunta Zariņa, pēckara eksistenciālisma pārstāvja Londonā, aprakstiem, kuros spilgti parādās „Elles ķēķa” mākslinieki; caur Gunara Saliņa meitas – Lailas Saliņas atmiņām, kura šo laikmetu piedzīvoja caur bērna acīm.

Ar stāstījumiem, dzejām, dziesmām, attēliem un video Laila Saliņa un aktieris Gundars Silakaktiņš veidos tiltu starp Ņujorku un Latviju – tagadni un pagātni.

Dziesmas uzvedumam raksta Laila Saliņš, ar Gunara Saliņa, Linarda Tauna un Lalitas Muižnieces vārdiem. Plānotas 6 – 7 dziesmas.

Skanēs dažādu autoru dzeja un dokumentāli stāstījumi par Elles ķēķa notikumiem.

 

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu