Filmu seansi Latviešu Pagaidu Nacionālās padomes simtgades programmā Valkā

Filmu seansi Latviešu Pagaidu Nacionālās padomes simtgades programmā Valkā — Latvija 100

Vieta Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas ēkās, Valka

Filmu seansi Latviešu Pagaidu Nacionālās padomes simtgades programmā Valkā — Latvija 100

Datums:02.12.2017

Pirms simts gadiem, 1917. gada nogalē, Valkā tika izveidota Latviešu Pagaidu Nacionālā padome, kuras paveiktais, apvienojot Kurzemi, Vidzemi un Latgali, popularizējot neatkarības ideju Latvijā un starptautiski, lika pamatus valsts dibināšanai 1918. gada 18. novembrī. 2. decembrī Valkā ar plašu pasākumu programmu šis notikums tiek atzīmēts

Svētku dienā ikviens aicināts arī bezmaksas skatīties dokumentālo un animācijas filmu programmu Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas ēkās.

Dokumentālais stāsts „Brīvības vēstneši” (35 min.) | 12.00 un 15.00 Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijā, Raiņa ielā 28A, Ausekļa ielā 5, Valkā
2016. gada 5. augustā aizsākās vērienīgs mākslas un kultūras projekts. Tas apvienoja labākos Latvijas skeitbordistus un talantīgākos jaunos Latvijas reģionu māksliniekus, lai kopā radītu unikālu dāvanu Latvijai simtgades jubilejā. 

Četros pasākumos, kas notika katrā Latvijas novadā – Vidzemē, Latgalē, Zemgalē un Kurzemē – vietējie iedzīvotāji tika iepazīstināti ar skeitborda kultūras pamatvērtībām un iesaistīti dažādās radošās aktivitātēs. Viss notiekošais iemūžināts videofilmā „Brīvības vēstneši”, kuras mērķis ir radīt cilvēkos brīvības, patriotisma un ģimeniskuma izjūtas.

Video autors – Konstantīns Makarovs
Projektu īsteno Rīgas Skeitborda skola ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas atbalstu.


Animācijas filmu seanss bērniem (43 min.) | 13.00 Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzija, Raiņa iela 28a, Ausekļa iela 5, Valkā

KAĶIS MAISĀ (režisors Nils Skapāns, 2013, 10’).  Dzīve ir skaista, ja tu esi kaķis, ar kuru mājās kāds spēlējas, bet tā vairs nav tik skaista, ja esi kaķis, kas ieslodzīts maisā viens pats nezin kur. Tomēr Nila Skapāna filmām beigas nekad nav bēdīgas.

KORA TURNEJA (režisors Edmunds Jansons, 2012, 5’). Pasaulslavens zēnu koris koncertturnejā ir kā paklausīgs mūzikas instruments diriģenta rokās, bet atliek diriģentam iesprūst liftā, un tie atkal ir tikai jautri, bez uzraudzības atstāti bērneļi.

EŽI UN LIELPILSĒTA (režisors Ēvalds Lācis, 2012, 10’). Zvēri atmostas no ziemas miega un atklāj, ka viņu apdzīvotajā meža vietā uzcelta lielpilsēta. Ežiem ir padomā plāns, kā atgūt mežu, un šis plāns 2013. gada sākumā izpelnījās divas balvas Berlīnes Starptautiskajā kinofestivālā.

STARPTAUTISKĀ TĒVA DIENA (režisors Edmunds Jansons,2012, 5’). Dažiem cilvēkiem Tēva diena ir svētki, bet kādam mazam putnēnam tā ir pavisam parasta darba diena.

KĀ LUPATIŅI UZMINĒJA (režisors Edmunds Jansons, 2012, 2’). Stāsts par četriem auduma bērniem - Zeķīti, Cimdiņu, Spilventiņu un Lakatiņu. Zeķīte atrod kaut ko sarkanu un apaļu. Kas tas varētu būt? Varbūt šņukurs?

KĀ LUPATIŅI ŠŪPOJĀS (režisors Edmunds Jansons, 2012, 2’). Auduma bērnus – Zeķīti, Cimdiņu, Spilventiņu un Lakatiņu – pieskata gādīgais Kaķis. Zeķīte grib pašūpoties ar Spilventiņu, bet viņš izrādās pārāk smags, savukārt Spilventiņš domā, ka Zeķīte ir par vieglu.

BLĒŅU STĀSTI PAR VILKIEM (režisore Inga Prauliņa, 2012,7’). Mazā Ani ir vienīgais bērns pavisam parastā ģimenē. Tāpat kā visiem bērniem, viņai patīk uzdot vecākiem negaidītus jautājumus. Blēņu stāsts par vilkiem izskaidro, kāpēc vilki gaudo uz mēnesi un mākoņiem ir tik dīvainas formas. 

KORIDA (režisors Jānis Cimermanis, 2012, 7’). Slavenā glābējkomanda „Avārijas brigāde” Latvijas mērogā visu jau padarījusi un sāk uzklausīt palīdzības lūgumus no citām Eiropas Savienības valstīm. Pirmais zvans – no izmisuša toreadora Spānijā.

Rada un dara: Valkas novada dome

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu