Ingas Tropas kara drāma virtuvē "Dvēseļu utenis". PIRMIZRĀDE

Ingas Tropas kara drāma virtuvē "Dvēseļu utenis". PIRMIZRĀDE — Latvija 100

Vieta Dirty Deal Teatro, Spīķeru kvartāls, Maskavas iela 12 k-2

Ingas Tropas kara drāma virtuvē "Dvēseļu utenis". PIRMIZRĀDE — Latvija 100

Datums:17.09.2017

Ingas Tropas kara drāma virtuvē "Dvēseļu utenis". PIRMIZRĀDE — Latvija 100

Laiks:19:00

Šīs vasaras jūnija beigās Cēsīs, sarunu fesitvālā LAMPA, interesentiem bija iespēja iepazīties ar izrādes demo versiju. 17. septembra vakarā teātrī Dirty Deal Teatro "Dvēseļu utenis" piedzīvos savu pirmizrādi!

Izrāde vēstīs par sešiem Latvijā dzīvojošiem studentiem, kuru likteņus izsķir nevis valsts ģeopolitiskā atrašanās vieta starp rietumiem un austrumiem, bet gan šīs paaudzes atrašanās laikā starp sabiedrībā neatrisinātiem pagātnes konfliktiem un neziņu par nākotni.

Galvenie varoņi savus priekšstatus viens par otru veido nevis reālajā sadzīvē, iepazīstot vienam otru, bet no savu tēvu, vectēvu un pat vecvectēvu nostāstiem un populistiskiem ierakstiem sociālajos tīklos, kā rezultātā mierīga līdzpastāvēšana kļūst tikpat kā neiespējama.

Izrādes laikā seši jaunieši metas intelektuālā kaujā, kurā cīnās nevis par atbrīvošanos no iebrucēju jūga, bet par atbrīvošanos no stereotipiem un savu vectēvu pagātnes rēgiem. „Dvēseļu utenī” šķietami sadzīviska konflikta laikā izaicināti un dekonstruēti tiek iepriekšējo paaudžu radīti mīti par nacionālo un valstisko identitāti. Lai neļautu savu vectēvu bailēm un aizvainojumiem noteikt mūsdienu jauniešu izvēles un cīnītos par kopīgu vērtību sistēmu, kuras centrā atrodas cilvēks.

Izrādes radošā komanda: režisore - Inga Tropa; dramaturģe - Justīne Kļava; spēlē - Klāvs Mellis, Āris Matesovičs, Reinis Boters, Anastasia Rekuta-Dzhordzhevich, Igors Šelegovskis, Ance Strazda; projekta menedžere - Ance Strazda; mūzikas autors: Jēkabs Nīmanis; scenogrāfe, māksliniece - Pamela Butāne.

Izrāde tapusi ar British Council Latvia un Latvijas valsts simtgades programmas atbalstu.

Rada un dara: Dirty Deal Teatro

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu