Izstāde "Rīcība. Brīvība. Barikādes nesākās janvārī"

Izstāde "Rīcība. Brīvība. Barikādes nesākās janvārī" — Latvija 100

Vieta 1991. gada barikāžu muzejs

Izstāde "Rīcība. Brīvība. Barikādes nesākās janvārī" — Latvija 100

Datums:21.08.2021 — 01.02.2022

Izstāde stāsta par 1991. gada barikāžu organizatoriskajiem aspektiem, sākot no 1990. gada 4. maija līdz 1991. gada 21. augustam, kad tika pieņemts Latvijas Republikas Konstitucionālais likums "Par Latvijas Republikas valstisko statusu" un pilnībā tika atjaunota Latvijas neatkarība de iure. Izstādes mērķis ir parādīt barikāžu idejas rašanos, plānošanas un organizēšanas darbus, kā arī cilvēkus, kas bija iesaistīti šajos procesos.

Izstādē skatāmas fotogrāfijas, dokumenti, kartes, plāni un lietišķie priekšmeti no 1991. gada barikāžu laika, kas papildināti ar bagātīgu faktu krājumu. Pirmo reizi tiks parādīta fotogrāfija ar Bauskas milicijas darbiniekiem, kuri 1991. gada 20. janvārī piedalījās kaujā ar skaitliski daudzkārt lielāku un labāk apbruņotu PSRS armijas apakšvienību. Unikāli, ka šī bija vienīgā kauja ar PSRS bruņotajiem spēkiem kopš Latvijas valsts neatkarības atjaunošanas.

1991. gada barikāžu muzeja darbinieki izstādi veidojuši sadarbībā ar Latvijas Kara muzeju, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja nodaļu "Tautas frontes muzejs" un Kuldīgas novada muzeju. Izstādes iekārtojumu veidojuši mākslinieki Vladislavs Rubulis un Vita Jurjāne.

Izstādi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Izstāde "Rīcība. Brīvība. Barikādes nesākās janvārī" būs apskatāma no 2021. gada 21. augusta līdz 2022. gada februārim 1991. gada barikāžu muzejā, Rīgā, Krāmu ielā 3.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu