Izstāde "Vienoti dziesmā, dejā un sirdī"

Izstāde "Vienoti dziesmā, dejā un sirdī" — Latvija 100

Vieta Kuldīgas novada muzejs (Pils iela 5, Kuldīga)

Izstāde "Vienoti dziesmā, dejā un sirdī" — Latvija 100

Datums:09.11.2018 — 07.04.2019

9. novembrī Kuldīgas novada muzejā tiks atklāta izstāde “Vienoti dziesmā, dejā un sirdī”, kas ir veltīta vienai no mūsu nozīmīgākajām kultūras vērtībām – Dziesmu un Deju svētkiem. Izstādē muzeja apmeklētājiem būs iespēja iepazīt svētku vēsturi un to nozīmi tautas vienotības uzturēšanā, kā arī piedzīvot svētku īpašo gaisotni izstādes sajūtu telpā.

Kuldīgas novada muzejs izstādi ir veidojis sadarbībā ar privātkolekcionāru Robertu Kulpi, kura kolekcijā atrodas vairāk nekā 400 liecību no Dziesmu un Deju svētkiem gan Latvijā, gan ārpus tās robežām no svētku pirmsākumiem līdz pat mūsdienām.

Izstādi papildina unikālas svētku afišas un fotogrāfijas no Kuldīgas novada muzeja krājuma, kā arī Kuldīgas novada iedzīvotāju dāvāti priekšmeti un spilgtākās atmiņas no dalības Dziesmu un Deju svētkos. Izstādē būs skatāmi arī virsdiriģentu Edgara Račevska un Jāņa Dūmiņa svētku tērpi, kā arī Marutas Rozītes, Zitas Serdantes un citu mūsu novadnieku tautastērpi, kas veido mūsu kopīgo Dziesmu un Deju svētku stāstu.

Kopš 1873. gada, kad izskanēja pirmie Vispārīgie latviešu Dziedāšanas svētki, Dziesmu un Deju svētki ir kļuvuši par nozīmīgu latviešu nacionālās identitātes simbolu, vietējas un starptautiskas nozīmes notikumu, kas sasauc kopā un saliedē latviešus visā pasaulē. Šogad, līdz ar XXVI Vispārējiem Dziesmu un XVI Deju svētkiem, svinam arī Latvijas valsts simtgadi, tāpēc Kuldīgas novada muzejs aicina ikvienu labāk iepazīt Dziesmu un Deju svētku tradīciju, kura stiprinājusi mūsu pašapziņu un ļāvusi uzturēt dzīvu ideju par neatkarīgu Latviju. Dažādos vēstures posmos tā bijusi iespēja latviešiem apvienoties kopīgā dziesmā, dejā un mūzikā un būt vienotiem savās sirdīs, paužot to, kas vārdos nebija izsakāms, apliecinot savu identitāti.

Izstādes atklāšana notiks 9. novembrī plkst. 17.00 Kuldīgas novada muzejā un būs skatāma līdz 2019. gada 7. aprīlim.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu