Ilzes Griezānes gleznu izstāde "Logs ar Daugavu"

Ilzes Griezānes gleznu izstāde "Logs ar Daugavu" — Latvija 100

Vieta Krustpils pils Marmora zālē

Ilzes Griezānes gleznu izstāde "Logs ar Daugavu" — Latvija 100

Datums:04.01.2018 — 25.02.2018

Jēkabpils pilsēta un apkārtējie novadi pamatoti lepojas ar mūsu puses radošajiem profesionālajiem māksliniekiem, īpaši daudz šajā reģionā darbojas Latvijā pazīstami gleznotāji. 2018. gadā, kad godināsim Latvijas valsts simto gadadienu, Krustpils pils Marmora zālē paredzēts eksponēt vairāku jēkabpiliešu un novadnieku jaunākos mākslas darbus izstāžu ciklā “Radīts pie Daugavas”. Muzejā tiks eksponētas Ilzes Griezānes, Mētras Štelmaheres, Sandas Mālnieces, Jolantas Ābeles un Dainas Eglītes gleznas.

Kā pirmo no izstāžu cikla, atklāsim Ilzes Griezānes gleznu izstādi “Logs ar Daugavu” 2018. gada 4. janvārī plkst. 18.00.

Līvānietes Ilzes Griezānes gleznas ir logi UZ Daugavu. Tās ir arī logi AR Daugavu, jo 14 gadus strādājot Latgales mākslas un amatniecības centrā, diendienā vērojot pa logu vienu un to pašu upes ainavu, Daugava Ilzei ir kļuvusi par daļu no viņas ikdienas. Daugava ir ienākusi mākslinieces darbistabā, apsēdusies uz soliņa blakus molbertam kā valdzinoši skaista modele, tā ir karaliski dāsni dāvinājusi debesis, kas spoguļojas straumē, devusi viņai pilnām saujām – prieku, iedvesmu, pārdomas un mierinājumu.

Izstādē „LOGS ar Daugavu” iekļautas gleznas, kas radušās apmēram divus gadus ilgā laika posmā.

„Iemūžinot skaistākos mirkļus fotogrāfijās, radās doma to darīt arī gleznās. Vai arī otrādi, radās doma iemūžināt Daugavu gleznās, līdz ar to sāku intensīvi piefiksēt skaistākos mirkļus fotografējot. Tagad to daru gandrīz katru dienu. Gleznoju no viena skatu punkta to ainavu, ko redzu pa logu. Mainās tikai apgaismojums, laiks un gadalaiki. Katrai dienai parādās kāds mirklis, kuru gribas apstādināt...” stāsta māksliniece Ilze Griezāne.

Ieejas maksa izstādē ir 0.30 / 0.50 eiro.

Izstāžu ciklu “Radīts pie Daugavas” atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

 

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu