Kultūras kanona konkursa fināls

Kultūras kanona konkursa fināls — Latvija 100

Vieta Latvijas Nacionālā bibliotēka (Mūkusalas iela 3, Rīga)

Kultūras kanona konkursa fināls — Latvija 100

Datums:31.01.2020

Kultūras kanona konkursa fināls — Latvija 100

Laiks:09:30 — 16:30

31. janvārī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (Rīga, Mūkusalas iela 3) no plkst. 9.30 līdz 16.30 skolēni tiksies Kultūras kanona konkursa finālā. Izmantojot radošajā seminārā, kas notika 10. janvārī, iegūtās zināšanas un prasmes, 15 skolēnu komandām būs jārada īstenojamu koncepciju mūsdienīgai un interaktīvai izstādei vai performancei savā dzīvesvietā par brīvības tēmu, kas balstītos konkursa 1. kārtas pētījuma rezultātos.

Fināla programma

Jau astoto gadu skolu komandas no visas Latvijas tiksies Latvijas Kultūras kanona konkursā, lai līdzdarbotos kultūras mantojuma popularizēšanā un komunikācijā. Ik gadu konkursa tēma tiek mainīta, piedāvājot skolēniem dažādus ar kultūras aktualitātēm, kultūras mantojumu, tradīcijām un Latvijas Kultūras kanonu saistītus uzdevumus.

2019. / 2020. gada konkursā jaunieši ir pievērsušies brīvības ideju daudzveidīgo izpausmju izzināšanai Kultūras kanonā iekļautajos mākslas darbos un kultūras vērtībās, šodienas Latvijas mākslinieku jaunradē, gan arī ikviena jaunieša radošajās iniciatīvās, konkursa finālā radot koncepciju izstādei vai performancei.

Konkursa fināla darbs iecerēts kā veltījums Latvijas valsts simtgades svinību ceturtajam gadam – 2020. – Brīvības gadam.

Konkursa finālu atklās Latvijas Republikas kultūras ministrs Nauris Puntulis, Latvijas Kultūras akadēmijas rektore Rūta Muktupāvela, Latvijas Kultūras kanona konkursa vidusskolēniem autore-kuratore Anda Laķe, Latvijas Valsts simtgades biroja izglītības un jauniešu projektu vadītāja Aija Tūna un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Speciālo krājumu departamenta direktore Dagnija Baltiņa.

Paldies konkursa fināla atbalstītājiem – Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrim, Latvijas Koncertiem, Dailes teātrim, Daugavpils teātrim, Valmieras drāmas teātrim, Ģertrūdes ielas teātrim, Kino Bize, Latvijas Nacionālajai operai un baletam, Dirty Deal Teatro, Gardu muti, Brain Games un Latvijas Nacionālajam teātrim!

www.lka.edu.lv
instagram.com/lkakademija/
facebook.com/LKAkademija
twitter.com/LKAkademija

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu