Ozoli Latvijai un Iecavai

Ozoli Latvijai un Iecavai — Latvija 100

Vieta Iecavas novads

Ozoli Latvijai un Iecavai — Latvija 100

Datums:19.04.2017

Aprīlis Latvijā ir spodrības mēnesis. Iecavā visur rosās čakli, pavasari sagaidošie iedzīvotāji. Un, protams, bērnudārzā “Dartija” arī notiek rosība. Tiek sakopti grupu laukumiņi, sporta laukums, tiek gaidīta teritorijas žoga nomaiņa. Un Lielās Talkas uzdevums – “Par tīru Latviju” tiek īstenots. Kā jau kārtīgi iedzīvotāji, mēs visi spodrinām savu vidi pirmssvētku laikā.

Šogad Iecavas 525. dzimšanas dienas un Latvijas simtgades gaidās “Dartijā “ dzima ideja – dāvināt savai Iecavai un dzimtenei īpašu dāvanu!

Latvijas simtgadei veltītajos pasākumos pierobežā tiek stādīti 100 ozoli, bet Iecavas novads jau tagad var lepoties ar saviem ozoliem – ozolu alejām un Edvarta Virzas ielas dižozolu. Tomēr, lai arī nākotnē ozoli dižotos Iecavā PII “Dartija” vadītāja Irīna Freimane izauklēja un īstenoja ideju par ozolu stādīšanu Grāfa Pālena izveidotajā Iecavas parkā (1795 - 1800), kurā daži koki jau ir sasnieguši 150 -200 gadu vecumu.

Šo vēlmi sadzirdēja mūsu draugi un atbalstītāji SIA “R Grupa”. 19. aprīlī Iecavas parks un bērnudārza teritorija kļuva par trīs ozoliem bagātāka. Paldies atbalstītājiem no SIA “R Grupa” par sagādātajiem ozolu stādiem!

Foto: PII Dartija, 2017

Stādīšanas darbi nenoritētu tik veiksmīgi, ja bērnudārza dārzniece Biruta Novoseļcova ar komandu nebūtu veikusi visus nepieciešamos priekšdarbus.

Bet, lai ozoli augtu diženi un spēcīgi, to stādīšanu stiprināja ar dziesmām, dzejoļiem un rotaļām sagatavošanas grupu “Rūķi”, “Pie Ķūķa” un “Zaķīši” audzēkņi.

Paldies sakām Kasparam Maračkovskim un Jānim Breieram par ozolkoka plāksni ar pasākuma dalībnieku logo un uzrakstu “Latvijai un Iecavai”.

 

Sadarbības partneri:

SIA "R Grupa"

Rada un dara: PII Dartija

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu