Sarunas par Latviju. Vai atbildība ir brīvība?

Sarunas par Latviju. Vai atbildība ir brīvība? — Latvija 100

Vieta Tiešraidē: facebook.com/lnb.lv, lnb.lv, satv.tiesa.gov.lv

Sarunas par Latviju. Vai atbildība ir brīvība? — Latvija 100

Datums:17.06.2020

Sarunas par Latviju. Vai atbildība ir brīvība? — Latvija 100

Laiks:18:00

17. jūnijā Satversmes tiesa sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) piekto reizi aicina uz "Sarunām par Latviju". Šajā reizē tēma būs "Vai atbildība ir brīvība?". Tās saturu atklās žurnāliste Marta Selecka, filozofs Raivis Bičevskis, režisors Viesturs Kairišs un ārsts Kārlis Rācenis. Sarunas vadīs LNB vadošā pētniece Vija Daukšte, kopsavilkumu veidos Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele.

Šoreiz "Sarunas par Latviju" rosinās domu apmaiņu par Latvijas Republikas Satversmes ievada piektajā rindkopā ietverto teikumu: "Ikviens rūpējas par sevi, saviem tuviniekiem un sabiedrības kopējo labumu, izturoties atbildīgi pret citiem, nākamajām paaudzēm, vidi un dabu".

Sarunas dalībnieki dalīsies pārdomās un meklēs atbildes uz jautājumiem:

  • Kas ir cilvēka brīvība sabiedrībā?
  • Vai brīva sabiedrība un brīvas personības var pastāvēt tikai atbildīgā sabiedrībā?
  • Kādas pūles no katra indivīda prasa savas valsts uzturēšana?
  • Vai Satversmē bija nepieciešams iekļaut atbildības kā vērtības jēdzienu?
  • Vai atbildība ir tā, kas rūda cilvēku par brīvu personību, vai arī brīvs cilvēks ir pašsaprotams priekšnoteikums atbildīgai sabiedrībai?

Ņemot vērā valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežošanu, "Sarunas par Latviju" varēs vērot tikai tiešraidē LNB Facebook lapā, Satversmes tiesas mājaslapā un LNB mājaslapā.

Tiešraides sākums: 17. jūnijā plkst. 18.00.

Interesenti jautājumus sarunas dalībniekiem var iesūtīt pirms pasākuma (Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! ) vai uzdot tos pasākuma laikā, rakstot WhatsApp ziņu uz nr. +371 29464691 vai Facebook tiešraides komentāros.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu