XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku ieskaņas koncerts Talsos

XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku ieskaņas koncerts Talsos — Latvija 100

Vieta Talsu Sauleskalna estrāde

XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku ieskaņas koncerts Talsos — Latvija 100

Datums:27.05.2017

XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku ieskaņas koncerts Talsos — Latvija 100

Laiks:19:00

Šovasar īpašos ieskaņas koncertos Talsos 27. maijā, Jēkabpilī 10. jūnijā, Dikļos 1. jūlijā un Rīgā 21. jūlijā visiem interesentiem būs iespēja iepazīties ar XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Noslēguma koncerta “Zvaigžņu ceļā” repertuāru.

Sestdien, 27. maijā, pulksten 19 Talsu Sauleskalna estrādē pulcēsies teju 2000 dziedātāju no Kurzemes un Zemgales reģioniem, solisti Ance Krauze, Jānis Ķirsis un pavadošā grupa Raimonda Macata vadībā, lai virsdiriģentu vadībā pirmo reizi vienā koncertā atskaņotu visu Noslēguma koncerta repertuāru. “Koncerta, kurš ilgs gandrīz trīs stundas, mērķis ir sniegt skatītājiem izjūtas, kādas sagaidāmas gadu vēlāk Mežaparka estrādē. Tas ir satraucošs brīdis, sava veida pirmizrāde, kad dzirdēsim kā lielajā kopkorī un brīvdabā skan viss koncerts, veidojas tā dramaturģija, dabiskie akcenti un kulminācija. Neraugoties uz to, ka mums, radošai komandai, šie koncerti ir darba process, skatītājus sagaida pilnvērtīgs koncerts,” stāsta XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Noslēguma koncerta “Zvaigžņu ceļā” mākslinieciskais vadītājs Mārtiņš Klišāns.

Plašākai publikai kopkoris pirmo reizi atskaņos īpaši gaidāmajiem Dziesmusvētkiem rakstītos opusus – V. Zilvera “Es pārsviedu zelta zirni”, A. Maskata “Precību dziesmu”, Ē. Ešenvalda “Caur sidraba birzi gāju”, kā arī Dziesmusvētku repertuārā pirmo reizi iekļautās latviešu klasiķa P. Barisona dziesmas “Celies” un “Pa zvaigžņu ceļu”, R. Tigula “Lec, saulīte”, S. Mences “Gara, gara šī naksniņa”, A. Feila “Aiz ezera augsti kalni” un U. Prauliņa “Dievaines”. Koncerta kodolu veido E.Dārziņa, Alfr.Kalniņa, Em.Melngaiļa, L.Garūtas, R.Paula, M.Brauna, Im.Kalniņa u.c. latviešu komponistu kordziesmas, kas bijušas būtiskas Dziesmusvētku kustībai vairāku gadu desmitu laikā.

„Pa zvaigžņu ceļu iziesim caur vairākiem likteņa, vēstures, paaudžu un dabas lokiem un krustcelēm, lai beigās pa Piena Ceļu atgrieztos mājā,” par Noslēguma koncerta ieceri stāsta režisors Uģis Brikmanis.

Ieskaņas koncerts notiks Talsu Sauleskalna estrādē, kuras izbūves darbi sākās 1960. gadā ar lielu iedzīvotāju atsaucību un atbalstu. Līdz ar rekonstrukciju 2013. gadā estrāde ieguvusi jaunu elpu, un vasaras sezonā tā ir iemīļota kultūras un atpūtas pasākumu vieta Talsu pilsētas, novada, Latvijas iedzīvotājiem un viesiem. Ieejas biļetes cena uz Ieskaņas koncertu 2 eiro.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki norisināsies 2018. gadā Latvijas valsts simtgades svinību zīmē. Dziesmu un deju svētkus rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu