Indras pamatskolas skolēni programmā "Latvijas skolas soma" dodas uz Daugavpili

23.03.2020.

Paša pavasara sākumā programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros Indras pamatskolas 5. klases skolēni noskatījās izrādi "Raganiņa" Daugavpils teātrī. Dažādu pazīstamu pasaku savijums vienā izrādē un negaidīti notikumi, spilgti, grezni tērpi un dejas māksla, aktieru dialogi, kuros skanēja latgaliešu valoda — to visu pēc izrādes beigām minēja bērni, daloties iespaidos par redzēto.

Un, ja pirmais izzināšanas programmas solis bija saistīts ar mākslu un valodu, tad otrais — ar novada vēsturisko mantojumu.

Kādas asociācijas nāk prātā, kad mēs iedomājamies Daugavpili? Otrā lielāka Latvijas pilsēta. Marka Rotko, Solomona Mihoelsa un citu slavenu cilvēku dzimtene. Izglītības un kultūras centrs Latgalē. Bet mēs gribējām uzzināt to, ko par Daugavpili vēl neesam zinājuši, izpētīt vietas, kuras agrāk nebija apskatītas.

Tāpēc nākamais izzināšanas punkts bija Daugavpils skrošu rūpnīca. Skolēniem bija interesanti uzzināt, ka šī rūpnīca ir ne tikai tūrisma objekts, bet arī pilsētas lepnums — šeit atrodas Eiropā vecākais, joprojām strādājošais skrošu liešanas tornis. Šo lepnumu varēja izjust katrā gida Pāvela stāstījumā, kurš bērniem saprotamā valodā sniedza diezgan sarežģītus un svarīgus faktus. Mazie pētnieki varēja gan papildināt stāstiņus ar no savas dzīves pieredzes zināmo informāciju, gan padarboties praktiski — pataustīt, paturēt, pat iedarbināt dažus eksponātus.

Pateicamies programmai "Latvijas skolas soma" par iespēju attīstīt kompetences neformālajā vidē.

 

Informāciju sagatavoja: Ilona Beitāne-Špaka, Indras pamatskolas 5. klases audzinātāja

Avots: www.kraslavasvestis.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu