Lielnotikumi

09.12.2016

Latgales Simtgades kongress

Vēsturiskais Latgales kongress bija ārkārtīgi nozīmīgs solis - 1917.gadā Latgale pieņēma lēmumu apvienoties ar Kurzemi un Vidzemi ceļā uz neatkarīgu Latvijas valsti. Šī gada maijā, atklājot Latvijas valsts simtgadi, viens no centrālajiem svinību atklāšanas notikumiem būs Latgales Simtgades kongress un ar to saistīta plaša norišu programma. Galvenie svinību notikumi gaidāmi no 22.aprīļa līdz 7.maijam Rēzeknē un 6.maijā Daugavpilī. Ar daudzveidīgu pasākumu programmu tiks akcentēta Latgales nozīmība Latvijas valsts izveidošanā un izceltas Latgales vērtības.

http://lv100.lv/jaunumi/latvijas-valsts-simtgade-latgale-saksies-ar-plasu-norisu-programmu-atzimejot-latgales-lemumu-apvienoties-ar-kurzemi-un-vidzemi/

 

Baltā galdauta svētki

1990.gada 4.maijā ar Latvijas PSR Augstākās Padomes Deklarāciju Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu tika atjaunota Latvijas Republikas suverenitāte. Baltā galdauta svētkos 4.maijā  ikviens ir aicināts pulcēties pie viena galda ģimenes, draugu, kaimiņu vai kopienas lokā, svinot savas valsts esību un godinot tos, kuri palīdzējuši to radīt un nosargāt.

Baltā galdauta svētki

 

Akcija "Apskauj Latviju"

Stiprām un krāšņām rokām Latviju skaus simboliska ozolu sardze, kuru 2017.gada 4.maijā visi kopā stādīsim 43 Latvijas pierobežas pašvaldību teritorijās. Simtgades ozoliem būs pievienota norāde, kas apliecinās to īpašo uzdevumu. Stādīšanas darbi tiks vienlaicīgi uzsākti no četriem galējiem Latvijas punktiem, kuros par piemiņu valsts astoņdesmitajai jubilejai 1998.gadā tēlnieks Vilis Titāns izveidoja skulpturālu grupu "Latvija saules zīmē". 

Apskauj Latviju

 

Katram savu tautastērpu

Vai tautastērps piedien tikai skaistam un staltam arājam lauku sētā? Nē. Tautastērps der gan jaunam, gan vecam. Gan tievam, gan resnam. Gan IT speciālistam, gan kinooperatoram, gan ganiņam. Gan Latgales laukos, gan Ziepniekkalnā, gan lidmašīnā uz Londonu. “Katram savu tautastērpu” pierādīs, ka tautastērps var piestāvēt kā dāmām un kungiem, tā arī beibēm un džekiem.

www.katramsavutautasterpu.lv

 

Latvijas filmas Latvijas simtgadei

Tāpat kā mēdzam skatīties bildes no savām dzimšanas dienām un smieties par stulbo frizūru un nepiedienīgām biksēm, tāpat pēc gadiem skatīsimies tagad radītās filmas, kurās būs ieslēgts šis laiks. 100 gadi ir grandioza jubileja, tāpēc esam pelnījuši gan dokumentālo kino un mākslas filmas, gan īsfilmas un pilnmetrāžu. Mēs esam pelnījuši, lai pēc gadu desmitiem Latvijas simtgadi atcerētos kā kino uzplaukuma laiku.

Latvijas filmas Latvijas simtgadei

 

Nacionālā enciklopēdija

Esam jau pieraduši visas problēmas risināt Vikipēdijā. Tomēr nereti gadās apmaldīties tulkojumā. Un cilvēkiem, kas svešvalodas nav apguvuši, interneta enciklopēdijas ir pilnīgi aizslēgtas. Latvija dzimšanas dienā ir pelnījusi savu nacionālo enciklopēdiju, kur, neizmantojot citu valodu starpniecību, i jauns, i vecs varēs apgūt būtisko. Un brīvajā laikā – arī nebūtisko.

 

Latvijas skolas soma

Latvijas skolas soma ir zināšanu bagāža, kas palīdzēs klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un vēstures vērtības, zinātnes, inovāciju sasniegumus un dabas skaistumu. Tā palīdzēs apgūt zinātni, mūzikas un mākslas vēsturi, neko nekaļot, bet gan gūstot prieku no dziesmām, kam dziedāt līdzi, un filmu skatiem, kas līdz šim redzēti tikai sapņos. Latvijas skolas soma nebūs smaga taša, ko diendienā stiept uz skolu un atpakaļ. Tas būs viegls un vērtīgs sainītis, ko nēsāt līdzi mūžam.

Vairāk lasiet šeit.

 

Latvijas muzeju kopizstāde

Simts gadu laikā priekšstats par to, “kas ir Latvija”, ir vairākkārt mainījies. No jaunlatviešu radīta poētiska ideāla līdz starptautiski atzītam nācijas suverenitātes faktam; caur totalitāro režīmu radikālas pārinterpretācijas centieniem pretī valsts neatkarības atjaunošanai un mūsdienu redzējumam par Latviju. Atbildot uz jautājumu "kas ir Latvija", izstādē atspoguļota Latvijas vēsture pēdējos simts gados, izceļot katram laikposmam raksturīgās vērtības, aktualitātes un norises, kuras visspilgtāk atklāj, kā mainījies daudzslāņainais politisko, kultūras, domāšanas attieksmju kopums un kas cauri desmitgadēm palicis nemainīgs.

Izstādi plānots atklāt 2018.gada maijā.

 

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki 2018.gadā

Lai ko arī priekšā teiktu nosaukums, Dziesmu un Deju svētki ir svētki arī tiem cilvēkiem, kas neprot vai kautrējas dziedāt un dejot. Savu ieguldījumu grandiozajos svētkos var sniegt arī tie, kam lācis uzkāpis uz ausīm, organizējot, kārtojot un vēstot! Un pa kluso, protams, arī dungojot līdzi. 

 

TUESI.LV

TUESI.LV stāsta stāstus par jauniem un iedvesmojošiem cilvēkiem dažādās Latvijas vietās, kuri ar savu darbu un piemēru veido labāku Latviju. Mēs ticam, ka jauni cilvēki ir liels resurss Latvijai. TUESI.LV mērķis ir uzdāvināt Latvijai 100.dzimšanas dienā 2018.gadā 100 iedvesmas stāstus par jauniem cilvēkiem Latvijas reģionos.

TUESI.LV